31 жовтня самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко підписав проєкт угоди з Росією про створення російсько-білоруських навчальних центрів спільної підготовки збройних сил. Ще в середині жовтня на головні білоруські полігони почали прибувати ешелони з російськими військовими та почалася розбудова нових об’єктів військової інфраструктури, зазначають Патріоти України.
Як повідомляє Радіо Свобода, супутникові знімки Planet Labs зафіксували, окрім російських літаків МіГ-31К та контейнерів, де можуть зберігатися ракети “Кинджал”, великі намети з російськими військовими. На 230-му загальновійськовому полігоні “Обуз-Лісновському” під Барановичами (Брестська область) видно два наметові містечка – 150×220 метрів та 90×90 метрів.
За інформацією видання, військові та техніка почали прибувати на полігон після 16 жовтня.
Загалом тут розташовано щонайменше 150 наметів. Біля них - близько 200 одиниць військової техніки, переважно вантажівки. На північ від табору - польовий шпиталь розміром 100 на 80 метрів. У крайній північній частині навчального центру можна побачити ще щонайменше 40 наметів загальною площею 100 на 60 метрів.
У виданні наголошують, що розбудова військової інфраструктури нагадує ту, що існувала в Білорусі перед російським вторгненням до України в лютому 2022 року.
На супутниковому знімку на полігоні "Репища" під Осиповичами (Могильовська область) видно табір розміром 50 на 160 метрів і щонайменше 35 військових наметів. Поруч стоянка для техніки (150 на 150 метрів). На ній - вантажівки та кілька машин, схожих на гаубиці.
На північ від полігону розташована залізнична станція Верейці. На знімках видно потяг, з якого вивантажується техніка. Частина залізничних платформ порожня, частина ще з технікою. На дорозі в напрямку полігону стоїть військова техніка.
На супутникових знімках з полігону "Ласвіда" під Вітебськом видно, що намети там почали з'являтися після 11 жовтня. Від 14 жовтня з'являється перша техніка. Табір щоразу збільшується.
Точна кількість російських військових у Білорусі поки невідома. Олександр Лукашенко назвав цифру 9 тисяч, українська розвідка говорить про 20 тисяч мобілізованих росіян.
Різниця між міжконтинентальними балістичними ракетами (МБР) та балістичними ракетами середньої дальності (БРСД) у випадку РС-26 "Рубеж", також ймовірно відомої як "Орешник", полягає в класифікації, визначеній Договором про ліквідацію ракет середньої і ...
Обстріл Дніпра балістичною ракетою "Орєшнік" та заяви російського диктатора Володимира Путіна, не свідчать про істотні зміни в ударних можливостях Росії або ризик застосування нею ядерної зброї, передають Патріоти України з посиланням на звіт Інститу...