На Росію чекає поділ влади: Ексдепутат Держдуми назвав двох найімовірніших кандидатів на посаду нового президента РФ

На посаду нового президента Росії сьогодні є два кандидати: чинний прем'єр-міністр Михайло Мішустін та заступник глави Радбезу РФ Дмитро Медведєв. Таку думку висловив ексдепутат Держдуми РФ Ілля Пономарьов, повідомляє видання "ГОРДОН", передають Патріоти України.

"На мою думку, у цьому процесі (майбутнього поділу влади в РФ - ред.) є два очевидні лідери: це [прем'єр-міністр Михайло] Мішустін і [заступник глави Ради безпеки РФ Дмитро] Медведєв. Медведєва дуже багато хто недооцінює, але я вважаю, що списувати його з рахунків не варто", – переконаний Пономарьов.

За словами ексдепутата Держдуми РФ, зміна влади в Росії – процес інерційний, і він може відбутися за одним із двох сценаріїв. Перший із них, за словами Пономарьова, це "квазіконституційний шлях".

"Тобто Путін у якийсь спосіб зникає. Не має значення – його вбили або визнали недієздатним, він захворів, лежить удома, тому тимчасово не може керувати. Конституційний шлях передбачає, що [у такій ситуації] виконувачем обов'язків президента стає прем'єр-міністр. Далі, за якийсь час він має оголосити вибори, на яких мають обрати повноцінного президента. Очевидно, що людина, яка буде виконувачем обов'язків президента, матиме найбільші шанси стати повноцінним президентом", – вважає Пономарьов.

За його словами, щоб за цього сценарію зірвати обрання Мішустіна, потрібно буде долучати Держдуму, тобто "домовлятися з купою людей", а "це додаткова складність". Тож Пономарьов вважає Мішустіна найімовірнішим наступником Путіна.

Другий сценарій, за оцінкою політика, "дещо менш імовірний", але також реальний. Він полягає в тому, що після відходу чи усунення Путіна управління Росією відбуватиметься через колективне керівництво Ради безпеки.

"[Такий варіант можливий] якщо Путін не зовсім помер, а лежить із тяжкою хворобою вдома, з тим самим COVID, якого він так довго побоювався, COVID-19 впливає на мозок, відповідно, він не може керувати – і ось у нас колективне керівництво. А за умов колективного керівництва Ради безпеки у нас безальтернативний лідер – Дмитро Анатолійович Медведєв, бо лише він є заступником глави Ради безпеки. [Микола] Патрушев, нагадаю, є секретарем, а це посада технічна, виконавча. Секретар не може стати керівником, він не є політичною фігурою. Політична фігура в Раді безпеки – це Медведєв, і призначити його на цю позицію, і зняти його із цієї позиції може лише президент. Тому якщо виникає ситуація колективного керівництва, то в колективному керівництві перший серед рівних – це Медведєв", – пояснив Пономарьов.

Таким чином, зухвалі і скандальні заяви Медведєва, на думку політика, якраз свідчать про те, що він сам розглядає такий варіант розвитку подій.

"Він поводиться таким блазнівським способом, щоб знизити небезпеку в очах оточення, з одного боку, а з іншого боку, зробити себе прийнятним для силовиків, які складають основний кістяк Ради безпеки", – додав Пономарьов.

Особлива схема: Шольц хоче фінансувати Україну мільярдами лише за рахунок позик

неділя, 19 січень 2025, 6:49

Канцлер Олаф Шольц погодиться на додаткові поставки зброї в Україну на суму три мільярди євро до федеральних виборів лише в тому випадку, якщо вони фінансуватимуться шляхом призупинення боргового гальма, передають Патріоти України. «Допомога можлива ли...

Мріяв замучити до смерті всіх українців: Інженер Київського метрополітену особисто наводив російські ракети на столицю, а до шпигунської мережі залучив навіть рідну матір

неділя, 19 січень 2025, 6:31

Організаторам агентурної мережі російської спецслужби, яка шпигувала за локаціями Сил оборони та коригувала ворожі удари по Києву та Харківській області, оголосили підозри. Про це інформує пресцентр Служби безпеки України, передають Патріоти України. Т...