На звалище історії: РФ списує корабель ФСБ "Дзержинский"

У Росії спишуть прикордонний сторожовий корабель «Дзержинский» проєкту 11351.

Цей клас кораблів російського флоту перебуває у віданні берегової охорони ФСБ. Їхнім завданням є охорона державного кордону.

Йдеться про корабель «Дзержинский» проєкту 11351, шифр «Нерей». Серія цих кораблів була побудована наприкінці XX століття в Україні в Керчі для потреб морських частин прикордонних військ СРСР.

Кораблі зарекомендували себе дуже добре. Вони мали високу мореплавність, впевнено справлялися зі штормами. І головним їх «козирем» була швидкохідність – 32 вузли.

Однак, «Нереї» мали явно надлишкове озброєння для прикордонників. Вони, за своєю суттю, були протичовновими кораблями.

На їх озброєнні було 8 торпед, 2 реактивні бомбометні установки та морські міни. Так само був протичовновий вертоліт та засоби пошуку підводних човнів.

Усе це, зрозуміло, під час служби прикордонного корабля не застосовувалося. Зроблено це було для можливості використання цих кораблів у воєнний час.

Через моральне та фізичне старіння, кораблі проєкту 11351 списувалися. У 2019-му році було виведено в резерв передостанній корабель «Орёл».

Нещодавно з’явилася інформація, що останній «Нерей» під назвою «Дзержинский», який буде списаний 14 квітня. Його ім’я вже віддано іншому кораблю.

Торпедні апарати корабля проєкту 11351. Фото з відкритих джерел«Дзержинським» називатиметься один із нових арктичних прикордонних кораблів проєкту 23550.

На зміну «Нереям» прийшли прикордонні сторожові кораблі класу «Океан» (проєкт 22100). Але їм не вистачає швидкості (максимум – 21 вузол).

Російський прикордонний сторожовий корабель класу «Океан» (проєкт 22100). Фото з відкритих джерелТак, американські великі багатоцільові патрульні кораблі класу Legend здатні ходити на 28 вузлах.

Дехто тепер вимагає його відставки: Конгресмен США ввімкнув пожежну сигналізацію під час голосування за тимчасовий бюджет

неділя, 1 жовтень 2023, 23:43

Представник Демократичної партії США Джамал Боумен ввімкнув пожежну сигналізацію в Капітолії, коли парламентарі намагалася затримати голосування за тимчасовий бюджет США. Це призвело до евакуації, після чого поліція розпочала розслідування. Про це пові...

"Софт в них має бути, як в печерних людей": Microsoft припинив продовжувати ліцензії для російських компаній

неділя, 1 жовтень 2023, 23:15

З 30 вересня Microsoft більше не продовжує ліцензії на свій софт для російських компаній - вони не зможуть відновити наявні підписки на корпоративні сервіси. Про це пише керівник офісу президента Андрій Єрмак, передають Патріоти України. Він зазначив, ...