"Надійний щит": Шмигаль пропонує, щоб зі вступом України у ЄС її армія стала "кістяком" спільної європейської

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль переконує, що фактично Європа вже у стані гібридної війни з Росією і може не витримати це протистояння без України, та виступив з ідеєю зробити українську армію "кістяком" об’єднаної європейської. Така колонка Шмигаля вийшла у Politico, передають Патріоти України.

Прем’єр висловив переконання, що серія підозрілих інцидентів по всій Європі за останні роки вже є підставою говорити про те, що ЄС зазнає гібридної агресії з боку РФ, інструменти якої Москва раніше випробувала проти України.

Як приклади він навів "якірні інциденти" у Балтійському морі, порушення повітряного простору сусідів України російськими ракетами й БПЛА, появу загадкових безпілотників біля військових баз, штучну міграційну кризу на східних кордонах, тиск на Естонію у питанні демаркації кордону на Нарві, підтримку радикальних сил всередині ЄС, кібератаки та інформаційні операції.

"Мета Кремля очевидна: посіяти паніку, внести хаос, змусити громадян сумніватися в спроможності своїх урядів їх захистити… ЄС більше не стоїть на порозі нових викликів. Він уже живе в них. Та є країна, яка не лише пройшла всі можливі прояви російської агресії, а й знає, як їм протидіяти. Ця країна – Україна", – зазначає Шмигаль.

Далі він аргументує, що прийняття України до ЄС стратегічно вигідне для Європи з точки зору військового посилення і переймання багатого досвіду, якого поки не має жодна інша європейська держава – починаючи від застосування безпілотних технологій у війні.

"Звісно, ми вдячні нашим союзникам. І, якщо говорити відверто, Україна не змогла б стримувати Росію три роки лише власними силами. У нас більше волі та бажання захищати свою країну, ніж ресурсів для цього.

Саме тому поєднання фінансових можливостей ЄС із військовим досвідом України – це ключ до подальшої співпраці. Вступ України до ЄС означає, що ЗСУ можуть стати основою об’єднаної європейської армії, про яку на континенті говорять уже десятиліттями", – пише він.

Шмигаль наводить ідею з "плану перемоги", представленого Зеленським, про те, щоб загартована в боях українська армія могла би стати реальною альтернативою військовій присутності США в Європі та підсилила її автономність, а також відповідало би запиту США про зменшення власної військової присутності за кордоном.

"Таким чином, погодившись на вступ України, країни ЄС не просто розширять свої кордони. Вони отримають надійний щит – українську армію, яка своїм унікальним бойовим досвідом не лише стримає перший удар, а й стане форпостом спільної безпеки, який захистить Європу від будь-яких загроз на східних рубежах", – зазначає Шмигаль.

Він згадав також про те, що Україна має, ймовірно, найбільші у Європі запаси урану та літію, одні з найбільших запасів титану і загалом має 22 з 30 критичних для ЄС корисних копалин.

"Ми готові створювати спільні підприємства, що нададуть ЄС стратегічну перевагу", – зазначає прем’єр.

Він також зазначає, що процес відбудови у майбутньому теж буде вигідний самому ЄС. "Відновлення України стане важливим чинником для консолідації Європи. Ідеться про сотні мільярдів євро інвестицій, що створять нові виробництва та робочі місця як в Україні, так і у країнах ЄС", – пише Денис Шмигаль.

Бербок відреагувала на ідею Трампа повернути Росію у G7

субота, 15 лютий 2025, 15:15

Міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок не згодна із пропозицією президента США Дональда Трампа повернути країну-агресора Росію у "Групу семи". Про це 14 лютого пише німецьке агентство dpa, передають Патріоти України. На Мюнхенській конф...

"Мені лише два роки до пенсії": Суддя хотіла вести засідання з-за кордону, але щось пішло не так

субота, 15 лютий 2025, 14:31

На початку повномасштабної війни суддя Олена Смірнова виїхала за кордон і відмовлялась повертатися та чинити правосуддя у Харкові. Вона брала усі можливі відпустки і просила її не звільняти, бо їй залишилось усього два роки до "суддівської пенсії". Гол...