Контрнаступальна операція Збройних сил України, яка розпочнеться, ймовірно, в найближчому майбутньому, стане вирішальним випробуванням для України. Однак багато в чому на успіх українських військ впливатимуть фактори, що не залежать від них. Мова йде насамперед про забезпечення боєприпасами та сприятливі погодні умови. Про це йдеться у матеріалі The Guardian, передають Патріоти України.
В останні кілька місяців війна в Україні перетворилася на майже статичну лінію фронту. Не кількох напрямках російська окупаційна армія, як і раніше, намагається ціною величезних втрат штурмувати позиції українських військових. Також по всій довжині фронту окупанти зайняті облаштуванням фортифікаційних споруд та риттям окопів в очікуванні контрнаступу ЗСУ.
Найоптимістичніші прогнози всередині України та серед її союзників свідчать про те, що багато хто сподівається на повторення успіхів ЗСУ, які українська армія багато разів уже продемонструвала протягом 2022 року.
Військові аналітики кажуть, що очевидною військовою метою українських сил було б спуститися вниз до Азовського моря, щоб повернути собі величезний плацдарм та перерізати лінії постачання російських окупаційних військ. Також це, напевно, дозволило б взяти під вогневий контроль Кримський міст.
Експерти вважають, що логістичні шляхи, зокрема залізниці на півдні України, захоплені в перші дні вторгнення, є єдиним суттєвим придбанням диктатора Володимира Путіна. Їхнє відсічення змінило б стратегічний розрахунок і стало б військовим приниженням окупантів, ізолювавши військові бази на Кримському півострові.
Проте військові аналітики не беруться з упевненістю стверджувати, де саме Збройні сили України завдадуть окупантам удару під час майбутньої операції. На рішення командування може вплинути, зокрема, величезна кількість фортифікаційних споруд та окопів російських окупантів.
При цьому наголошується, що одним із найважливіших факторів, який, ймовірно, вплине на дату початку контрнаступу ЗСУ, є погода. Поточна весна холодна та дощова, через що земля стала незручною для маневрів бронетехніки, а сильний вітер може обмежити роботу життєво важливих розвідувальних та бойових безпілотників.
Президент України Володимир Зеленський завершив свій візит до Туреччини та прямує до Албанії. Про це повідомляє KyivPost, передають Патріоти України. Під час пресконференції із журналістами президент заявив, що вирішив відправити українську делегацію н...
У 2026 році Литва має намір стати першою країною-членом НАТО, оборонні видатки якої перевищать 5% від ВВП. Про це заявив в Анталії міністр закордонних справ Литви Кястутіс Будріс, передає "Укрінформ", передають Патріоти України. . "Для Литви є три прі...