"Найгостріша пряма загроза для Великої Британії, Європи, НАТО": ​Сполучене Королівство декласувало "велику" Росію до тираній Ірану і Північної Кореї

Йдеться про 114-сторінковий документ стратегії безпекової політики, що називають наймасштабнішим експертним оглядом з часів "холодної війни".

Росія більше не належить до «великих держав» (Great Power), а скоріше стоїть в одному ряду з «опортуністичними» (opportunistic states) Іраном і Північною Кореєю. Так вважають британські політики, що склали новий комплексний огляд питань оборони і безпеки Великобританії, який визначає зовнішню політику країни на 10 років. Документ сьогодні, 16 березня, представив прем'єр-міністр Борис Джонсон, зазначають Патріоти України.

«Суперництво великих держав і опортунізм таких держав, як Росія, Іран і Північна Корея грають ключову роль в зниженні рівня безпеки в світі і ослабленні міжнародного порядку», - підкреслено в тексті.

Там же зазначено, що «Росія залишається найгострішою прямою загрозою для Великобританії». РФ «продовжує активну діяльність по підриву західних демократичних систем і відкритих економік у своєму регіоні», представляючи одну з ключових загроз для Європи і НАТО. Однак Великобританія разом з альянсом готові «відбивати ядерні, традиційні та гібридні загрози безпеки, особливо вихідні з боку Росії», говориться в доповіді.

В огляді зазначають, що Росія "і надалі залишатиметься найгострішою прямою загрозою для Британії", та вочевидь і далі буде активно відстоювати свої інтереси у сусідніх європейських країнах. Росію поруч з Іраном та Північною Кореєю згадують як країни, чия опортуністична політика є одним з ключових факторів погіршення безпекової ситуації у світі та послаблення міжнародного порядку.

"Сполучене Королівство поважає народ, культуру та історію Росії. Проте доки наші відносини з її владою не покращаться, ми будемо провадити активну політику стримування та захисту від усього спектру загроз, що надходять від РФ", - зазначають у документі.

Британія планує спільно із союзниками НАТО забезпечувати відповідь на такі загрози, поєднуючи свої військові, дипломатичні та контррозвідувальні інструменти задля підтримки колективної безпеки.

"Ми будемо дотримуватися міжнародних норм і правил та притягати Росію до відповідальності за їх порушення, співпрацюючи з міжнародними партнерами - як після атаки у Солсбері.

Ми також будемо підтримувати інші країни Східної Європи та ширшого регіону задля розбудови їхньої стійкості до загроз, включно з Україною, де ми продовжимо (допомагати з) розбудовою спроможності її Збройних сил", - додають у тексті.

"Ви не читали заяву Путіна?": Захарова нахабно відповіла Зеленському й Заходу на їхню пропозицію щодо перемир'я

неділя, 11 травень 2025, 13:57

Війська Російської Федерації не припинятимуть вогонь 12 травня. Держава-агресор РФ відкинула цю пропозицію "коаліції охочих", наполягаючи на власній умові – першочергово провести двосторонні переговори 15 травня, передають Патріоти України. Позицію Кре...

"Москітний" флот приростає новими моделями. Що відомо про фінські десантні катери Watercat M11 Uisko, якими поповнились ВМС ЗСУ

неділя, 11 травень 2025, 12:26

На думку військових аналітиків Україні в перспективі розбудови ВМС слід звернутися і до розвитку власного «москітного» флоту. Адже саме сукупність швидкохідних і маневрених малих бойових кораблів та катерів може принести успіх в умовах сучасної війни, ...