Про це написав у своїй колонці для Atlantic Council віцепрем’єр-міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, перший заступник голови української делегації в ТКГ Олексій Резніков, зазначають Патріоти України.
“Наближається сьома річниця початку військових дій між Росією й Україною, і багато людей недавно запитували мене: “Що далі?”. Як парламентер в Тристоронньої контактній групі, створеній для припинення конфлікту на Україні, і як міністр, відповідальний за реінтеграцію тимчасово окупованих частин Донецька, Луганської області та півострова Крим, я дивлюся на це питання з обох сторін”, – зазначив він.
Резніков наголосив, що Україна виконала практично всі зобов’язання, про які було домовлено у грудні 2019 року в Парижі.
“З того часу відбулося два процеси обміну затриманих. Ми позначили 19 ділянок гуманітарного розмінування і чотири нових ділянки роз’єднання військ. Вперше з моменту початку конфлікту було укладено п’ятимісячне припинення вогню. Хоча це припинення вогню і було недосконалим, воно, без сумніву, врятувало життя. Навесні 2020 року ми підсилили нашу делегацію в ТКГ, включивши в неї членів уряду і керівників парламентських комітетів. Відповідно до Мінських домовленостей до складу делегації також увійшли представники України з окупованих частин Донецької і Луганської областей. У листопаді 2020 роки ми відкрили два нові пункти пропуску на Луганщині”, – написав Резніков.
Він також наголосив, що Україна неодноразово демонструвала свою готовність відновити мирний процес. Однак, реалізація чинних Мінських угод у їх нинішньому стані неможлива, тому оновлення цих угод є необхідною попередньою умовою для будь-якого подальшого прогресу.
“Термін дії поточних угод минув 31 грудня 2015 року. Оскільки вони є політико-дипломатичними угодами, а не міжнародним договором, Мінські угоди мають суперечні вимоги. Більш того, Росія сама порушила умови угод у лютому 2015 року, захопивши місто Дебальцеве і великі ділянки додаткових земель на сході України”, – нагадав Резніков.
За його словами, з літа 2020 року, російська сторона використовувала різні приводи, щоб паралізувати Тристоронню контактну групу і відмовитися від своїх зобов’язань. Україна ж представила свій план з реалізації Мінських домовленостей, але російська – не повідомила про своє бачення.
“Головне питання зараз полягає в тому, чи можна переконати Росію прийняти сучасну версію Мінських угод або зовсім нову форму переговорів”, – наголосив голова МінТОТ.
Він додав, що це питання порушували представники Організації з безпеки і співпраці в Європі, а також німецькі та французькі партнери.
“Україна вдячна за їхню підтримку, але ми також повинні відзначити, що ці зусилля дали дуже обмежені результати. В кінцевому підсумку просування до миру залежить від готовності Росії або, точніше, від її небажання покласти край конфлікту. Можливості для більш безпечних кроків в рамках поточних домовленостей практично вичерпані. Слово “безпека” має тут першорядне значення. Україна не піде ні на що, що українське суспільство вважає неприйнятним і може ще більше дестабілізувати поточну ситуацію. Ми не ризикнемо розв’язати повномасштабну війну в Східній Європі”, – наголосив Резніков.
Балістична ракета середньої дальності "Орешник", якою РФ 21 листопада атакувала Дніпро, була створена "підступними" порушниками Договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності від 1987 року. Про це пише Forbes, передають Патріоти України. Жур...
За 1000 днів конфлікту Повітряно-космічні сили Росії, незважаючи на технологічну та чисельну перевагу, не змогли домогтися переваги в повітрі над Україною, передають Патріоти України з посиланням на Міністерство оборони Великобританії у X (Twitter). "О...