За словами президента, конфлікт пов'язаний "зі старим урядом Росії, який президент [Володимир] Путін відправив у відставку". "Ви ж бачите, що кожного року перед Новим роком нам доводиться стояти на колінах і вимолювати ці нафтопродукти", – сказав Лукашенко.
У відеофрагменті, який виклав в YouTube телеканал CTV, президент говорить: "Нас раком поставили щодо вуглеводнів, і ніхто на це не подивився, плювати на всі союзи та інше. А ми тремтимо, боїмося захистити свою країну".
Лукашенко підкреслив, що в розмові з Путіним "не блефував", а змалював варіанти альтернативних постачань нафти. Один із маршрутів – норвезька нафта через порти на Балтійському морі. Ще один балтійський маршрут – із Гданська по одній із ниток нафтопроводу "Дружба", який необхідно буде запустити в реверсному режимі. Третій напрямок – через Україну від Чорного моря.
Білорусь і Росія не можуть домовитися щодо вартості нафти, тарифу на транзит через Білорусь і компенсації "за погіршення економіки білоруських нафтопереробних заводів" після так званого податкового маневру (обнулення експортного мита й одночасного підвищення податку на видобування корисних копалин. – ред.) у РФ.
У вересні 2019 року Лукашенко заявив, що в разі, якщо Москва "нахилятиме" Мінськ, щоб запровадити ринкову ціну на нафту, Білорусь візьме сировину з Європи, перекривши транзит російської нафти. Після переговорів із Путіним 30–31 грудня Лукашенко дав доручення знайти альтернативні джерела постачань.
21 січня Лукашенко заявив, що Білорусь буде прагнути постачати з російського ринку 30–40% від необхідних обсягів нафти. Російська нафта йде в Білорусь і в інші країни нафтопроводом "Дружба" – найбільшою у світі системою магістральних нафтопроводів. Російську нафту постачають до білоруського Мозиря, де нафтопровід розгалужується на дві гілки: північну (територією Польщі, Німеччини, Латвії і Литви) і південну (територією України, Чехії, Словаччини, Угорщини та Хорватії).
США можуть припинити свою участь у програмі щодо притягнення Росії до відповідальності за воєнні злочини. У Вашингтоні відмовляються називати РФ агресором, передають Патріоти України з посиланням на The Telegraph. За даними видання, США не захотіла на...
Президент Росії Володимир Путін не проти перемовин щодо закінчення війни. Однак він хотів би хотів би, щоб переговори тривали на тлі воєнних дій, масованих обстрілів України та продовження контактів з президентом США Дональдом Трампом. Путіну потрібно,...