В умовах санкційного режиму ракети є невідновлювальним ресурсом для Росії. Водночас у Москві через бюрократію, ймовірно, самі не знають, скільки такої зброї є у них на складах. Переважна більшість російських ракет виготовлялися у радянський період, коли вся діяльність щодо них була засекреченою. Про це розповів військовий експерт Сергій Грабський, передають Патріоти України.
Експерт зазначив, що в умовах ракетної загрози з боку росії для України є як позитив, так і негатив. "Позитивна частина відповіді – ракети є кінцевим ресурсом і росія сьогодні не може відпрацювати у повному обсязі потреби своїх збройних сил щодо витрати цих ресурсів. Погана новина – я боюся, що самі росіяни не знають, скільки у них цих ракет", – пояснив фахівець.
За його словами, ракети, що стоять на озброєнні Росії, почали виробляти ще з середини 1950-х років. З цієї причини щодо них завжди існувало чимало бюрократичних процедур при визначенні категорій застосування, типів і класів збереження.
"Ми можемо зустріти абсолютно різну інформацію щодо крилатих ракет, яка за часів СРСР відносилася до найвищого грифа таємності, тому що ракети використовувалися або призначалися до використання у разі застосування ядерної зброї. Їх може бути багато, інша річ – скільки їх є готовими до використання", – додав Грабський.
Експерт підкреслив, що потрібно критично оцінювати інформацію різних країн щодо статистики використання росіянами ракет. "Американці заявляють, що витрачено вже 45 відсотків, інші джерела – що понад половину. 24 серпня показало, що росіяни зі 189 демонстраційних вильотів зробили приблизно 60 ударів. Це тільки третина, що свідчить про зменшення арсеналів", – вважає фахівець.
За його словами, іншим свідченням дефіциту окремих типів авіаракет є те, що окупанти змінили свої підходи щодо ударів. Зокрема, дедалі частішими спостерігаються авіаудари з акваторій Чорного та Каспійського морів, а не з Білорусі чи прикордонних областей, як це було раніше.
"Росія не готова і не готувалася до такої війни, яку вона отримала в Україні. Вона не може наростити у промислових масштабах необхідну кількість таких типів зброї. Тому з часом ми спостерігатимемо зменшення інтенсивності ударів, але слід розуміти, що використання старої зброї не спрямовується проти військових, а проти цивільних", – резюмував Грабський.
Словацькі психіатри та психологи звернулися з відкритим листом до прем’єр-міністра Словаччини Роберта Фіцо. Вони закликали політика піти у відставку. Лист опублікувало видання Dennik, передають Патріоти України. Підписанти заявляють, що поведінка Фіцо ...
Сьогодні вимальовуються лише два параметри, з якими команда новообраного президента США Дональда Трампа в перспективі може вийти на переговори щодо завершення повномасштабної війни в Україні. Про це розповідають джерела РБК-Україна, передають Патріоти ...