Починаючи з першого дня навчань, військові приступили до активного відпрацювання завдань.
Лише два тижні передбачено для навчань Rapid Trident2021.
Одним із завдань стало бій за визволення містечка, яке захопили терористи.
Об’єднаний підрозділ Збройних сил України, Болгарії, Румунії та Польщі спільними діями захистив мирних мешканців та зачистив захоплений населений пункт від гібридного терористичного формування.
За легендою навчать, спочатку терористам було запропоновано скласти зброю та здатись у руки законного правосуддя.
Отримавши категоричну відмову, об’єднаний підрозділ розпочав свої дії.
Завдяки повітряній підтримці, спеціальний штурмовий загін визначив місце, де утримували в заручниках цивільних людей.
Після оцінки ситуації та за вогневого прикриття кількох об’єднаних взводів, людей було виведено з небезпечного місця.
У такий спосіб у терористів було забрано важливий козир — живий щит із літніх людей та жінок.
Потім, використавши обманний маневр, воїни об’єднаного підрозділу зайшли на територію містечка і будинок за будинком почали зачищати його від терористів.
Роль терористів виковували військові з підрозділу OPFOR.
«Кожна країна має свою тактику ведення подібних дій. Але ми змогли швидко зорганізуватись і діяти спільно» — поділився враженнями старший солдат Олександр Міняйло.
Слід зазначити, що для більшої реалістичності на всіх учасниках тренування були встановлені системи лазерного імітування бою MILES.
Це давало змогу визначити реальні втрати, а отже — помилки як кожного окремого військовослужбовця, так і в керуванні підрозділами.
Крім країн-організаторів України та Сполучених Штатів Америки, в навчанні беруть участь військовослужбовці Болгарії, Канади, Грузії, Федеративної Республіки Німеччини, Італійської Республіки, Йорданського Хашимітського Королівства, Литовської Республіки, Республіки Молдова, Ісламської Республіки Пакистан, Республіки Польщі, Румунії, Туреччини та Великої Британії.
США вирішили скоригувати стратегію ядерного стримування на тлі "ескалації ядерних супротивників". Пентагон наголосив, що "численні ядерні противники кидають виклик безпеці США, їхніх союзників і партнерів", тому знадобилось "коригування" ядерної страте...
Володимир Путін і російське військове керівництво продовжують вихваляти балістичну ракету "Орєшнік", здійснений 21 листопада, однак військові аналітики Інституту вивчення війни вважають це частиною інформаційної кампанії, спрямованої на перебільшення м...