НАТО хоче зміцнити кордони з РФ, скерувавши туди 300 тис. військ, але можуть бути проблеми, - Politico

НАТО планує посилити своє угруповання військ на східному фланзі, розмістивши там до 300 тис. бійців, однак зробити це не так просто. Про це повідомляє Politico, передають Патріоти України.

Щоб реалізувати такі плани, Альянсу треба переконати окремі країни-члени надати різні елементи: солдатів, навчання, покращення інфраструктури і, що особливо важливо, – велику кількість дорогої зброї, обладнання та боєприпасів.

"Оскільки країни вже стурбовані своїми власними запасами боєприпасів, а Україна гостро потребує більшої кількості снарядів і зброї від союзників, існує ризик, що не всі союзники по НАТО виконають свої обіцянки зробити внесок у нові плани Альянсу", – йдеться у матеріалі видання.

Один з високопосадовців Альянсу заявив, що для протистояння Росії на сьогодні існує необхідність у більшій кількості військ та кількості сил, які перебувають у стані готовності.

Існує кілька рівнів "готовності", розповів експомічник генсека НАТО з питань оборонної політики та планування сил Генріх Браусс. Перший рівень може складатися зі 100 тис. військових, які будуть готові до перекидання протягом 10 днів. Цей рівень готовності можна сформувати з Польщі, Норвегії та країн Балтії (Естонії, Латвії та Литви).

За словами Браусса, другий рівень військ тоді підтримував би цих солдатів, готових до розгортання з таких країн, як Німеччина, протягом 10-30 днів.

У статті зазначається, що задля цього багатьом союзникам по НАТО треба буде активізувати зусилля щодо призову до війська та збільшення витрат на оборону. Доведеться купувати більше зброї, боєприпасів та обладнання.

Водночас екскомандувач військ США в Європі Бен Годжес заявив про низку деталей, у яких полягає "готовність". "Артилерійському батальйону для підтримки свого рівня майстерності необхідно робити Х пострілів на рік з метою планування. Танковому батальйону необхідно вражати цілі, реагувати на різні ситуації і демонструвати майстерність у русі, вдень і вночі, вражаючи цілі, що рухаються. Все це дуже складно", – пояснив Годжес.

Не те, що могло би сподобатись Трампу: Зеленський пояснив, яких гарантій безпеки хоче Україна

п’ятниця, 25 квітень 2025, 21:28

Президент України Володимир Зеленський заявив, що Україна потребує сильних гарантій безпеки від США, і якщо Америка не надсилатиме військових до контингенту іноземних військ, то має відчутно допомогти у створенні інфраструктури гарантій безпеки на сухо...

Раділа ворожим ударам по Харкову: Шанувальниця "русского міра" називала окупантів "нашими мальчиками" (фото)

п’ятниця, 25 квітень 2025, 21:14

У Харкові викрили жінку, яка відкрито підтримувала ворога. Вона раділа обстрілам міста та звеличувала російських військових. Про це повідомляє Харківська обласна прокуратура, передають Патріоти України. За процесуального керівництва прокуратури 53-річн...