НАТО нібито може розмістити в Україні або сусідній Польщі "настроювану" термоядерну бомбу у відповідь на запуск Росією балістичної ракети середньої дальності, яка може нести ядерний заряд (у РФ її називають "Орєшнік"). Йдеться про термоядерну бомбу B-61, передають Патріоти України.
Про це в колонці для американського журналу The National Interest (NI) написав ексспівробітник Конгресу США та геополітичний аналітик Брендон Вайхерт. Це озброєння здатне витримувати надзвуковий політ і пробивати ґрунт для підриву укріплених конструкцій.
Минулого року колишній уряд Польщі заявив про свою готовність стати країною, яка розділяє ядерну зброю в межах НАТО. Варшава зробила таку заяву у відповідь на те, що РФ погрожувала розмістити балістичні ракети середньої дальності або нестратегічну ядерну зброю в Білорусі.
Польща тоді зазначила, що вона відкрита для того, щоб зробити свій флот бойових літаків F-35 Lightning II здатним нести ядерні бомби B-61.
Вайхерт припускає можливість розміщення Штатами такої зброї і в Україні, "особливо з урахуванням рішення американців дозволити використовувати свої ATACMS проти Росії".
"Незалежно від того, яка європейська країна "стане ядерною", чи то член НАТО Польща, чи Україна, більше не можна ігнорувати перспективу того, що ядерний джин скоро вилетить із пляшки у Східній Європі. Хоча є багато іншої, потужнішої ядерної зброї, яку можна було б передати полякам чи українцям, ядерні бомби B-61, ймовірно, є найкращим вибором (особливо для Польщі)", – пише автор.Зазначається, що протягом десятиліть B-61 відігравали ключову роль в оборонній політиці НАТО. Їх можна запускати з далекого ядерного бомбардувальника-невидимки B-2 Spirit, F-15E та F-35. Бомби називають "настроюваними", оскільки потужність вибуху можна регулювати від 0,3 до 360 кілотонн.
Крім того, корпус В-61 витримує надзвукові швидкості польоту, а самі бомби завдяки здатності пробивати ґрунт можуть використовуватись як протибункерні.
Остання модифікація B61-13 – це гравітаційна бомба, у 24 рази потужніша за ті, які були скинуті на Хіросіму та Нагасакі наприкінці Другої світової війни
Вступ України до НАТО - незворотний процес. Однак не треба пов'язувати його із можливою мирною угодою у російсько-українській війні. Про це заявив генеральний секретар НАТО Марк Рютте в інтерв'ю, яке транслювали в ефірі телемарафону, передають Патріоти...
Президент Росії Володимир Путін видав армії розпорядження до 9 травня повністю звільнити Курську область від українських військ. Про це військовий аналітик Олексій Гетьман заявив у ефірі телеканалу FREEДОМ, передають Патріоти України. За його словами, ...