Навіть бункери почали купувати: 69% жителів Німеччини побоюються, що НАТО може бути втягнутим у війну

Через війну Росії в Україні багато жителів Німеччини стали більш серйозно ставитися до ймовірності ядерної війни й цікавитися покупкою бункерів. Згідно зі статистикою, близько 69% жителів ФРН побоюються, що НАТО може бути втягнуте у військові дії. Крім того, в країні стали частіше звертатися за психологічною підтримкою та змітати з полиць магазинів окремі види продуктів. Про це пише Deutsche Welle, передають Патріоти України.

Так, у деяких торгових точках почався дефіцит базових товарів: борошна, макаронних виробів, дріжджів, олії. Постачання останньої, до речі, дійсно буде обмежене, про що попереджала Асоціація підприємств із переробки олійних культур Німеччини (OVID).

Йдеться про продукти із соняшника, льону та сої, які завозилися із зони конфлікту. Україна та Росія входять до найбільших світових експортерів соняшникової олії, а 94% відсотка попиту на цей продукт Німеччина покриває за рахунок імпорту.

Що стосується страху масштабної війни, то він, згідно з останнім опитуванням соціологічної служби Forsa, є в 69% населення Німеччини. Такий відсоток жителів побоюється, що НАТО і, відповідно, їхня країна можуть бути втягнуті у війну.

А результати опитування громадської думки Deutschlandtrend показують: 64% респондентів очікують на погіршення економічної ситуації у ФРН. Дедалі більше німців звертаються за допомогою на "гарячу лінію" за телефонами довіри. Кожна п'ята заявка стосується війни.

"Люди бояться, що вб'ють членів сім'ї або друзів, що їхній будинок буде підірваний, що трапляться всі ті жахи, які вони бачать по телевізору або в соцмережах", – розповіла Крістіна Зайаковскі (Christina Zajackowski) з кельнського відділення служби "Телефон довіри".

Через останні події активізувалися представники субкультури виживальників (survivalism чи prepper). Це люди, які навіть у мирний час ретельно готувалися до криз і катастроф. Зараз багато хто з них присвячує свої відео чи блоги війні в Україні.

Індустрія безпеки в Німеччині переживає такий бум, якого не було вже давно. Наприклад, на адресу берлінської компанії "Німецькі системи ядерних укриттів" (Bunker Schutzraum Systeme Deutschland, BSSD) надходить небувала кількість запитів.

"Досі щоденна кількість відвідувань нашого сайту становила від 100 до 300, а з початком війни в Україні вона підскочила до більш ніж 10 000", – повідомив менеджер із комунікацій BSSD Марк Шміхен (Mark Schmiechen). Замовники шукають невеликі сталеві кімнати, відомі як "кімнати паніки", підвали або гаражі, що переобладнані під притулки, і навіть бомбонепробивні бункери.

"Військові туди ніколи не приходять": The Guardian дізнався, де в Києві ховаються від мобілізації

субота, 4 травень 2024, 14:47

Триває мобілізація в Україні, і в Києві є "острівець виживання" - житловий комплекс у заможному районі Києва, який не відвідують військові. Ухилянтів легше зловити у більш бідних районах, розповів 36-річний ІТ-менеджер Олександр, який спеціально переїх...

США нададуть Україні авіабомби, що самостійно наводитимуться на глушники GPS

субота, 4 травень 2024, 14:33

Пентагон уклав контракт з компанією Scientific Applications and Research Associates (SARA) на суму 23,5 мільйона доларів, який передбачає придбання сенсорів для пошуку засобів радіоелектронної боротьби Home-on GPS та інтеграцію голівок самонаведення зб...