Навіть техніка вже не може впоратися: Угорщина просить Україну і Румунію не забруднювати річки

Проблема забруднення Україною річки Тиса вже порушувалася у травні минулого року, але поки нічого не змінилося.

Президент Угорщини Янош Адер закликав Україну і Румунію припинити забруднювати дві великі річки, які течуть через Угорщину, адже після сильних опадів до країни постійно припливають "брудні килими" з пластикових пляшок від її сусідів. Про це повідомляє DW з посиланням на Reuters, передають Патріоти України.

У листах до президента України Володимира Зеленського і президента Румунії Клауса Йоганніса, опублікованих у вівторок, 7 липня, на офіційному сайті Яноша Адера, йдеться про те, що в Угорщині не справляються з очищенням від бруду річок Тиса і Сомеш.

Адер звернувся до Зеленського з проханням терміново допомогти у розв'язанні цієї проблеми. "Викликає розчарування той факт, що забруднення річки Тиса відходами не зменшилося (...) і становить постійну загрозу для крихкої екосистеми річки. Наша техніка вже не в змозі впоратися з купами сміття, які безупинно припливають у великих кількостях", - пише Адер у листі.

За словами президента Угорщини, тільки з середини червня угорці дістали 938 кубічних метрів сміття з Тиси і 846 кубометрів сміття з річки Сомеш. Адер також нагадав, що проблема забруднення Україною річки Тиса вже порушувалася у травні минулого року, але поки нічого не змінилося, тому він змушений звернути увагу на це питання ще раз. Зазначимо, Тиса, одна з головних річок Східної Європи, бере свій початок в Україні і тече через всю Угорщину, після чого впадає в Дунай у Сербії. Річка Сомош тече з Румунії до Угорщини і впадає там в Тису. Офіси президентів України та Румунії поки не прокоментували агентству Reuters лист президента Угорщини.

Хіти тижня. "Украина готовится к нападению": Російський військовий розповів, нібито збирається "захищати Ростов" (відео)

п’ятниця, 23 квітень 2021, 1:00

"Украина начала на российскую территорию зуб точить и готовится Украина к этому нападению… и собирают из нашего округа, с Южного военного округа. Пришла телеграмма и в срочном порядке все отправились туда в Ростов", - говорить чоловік. . На уточнюючі ...

"Путін словесно вийшов з "Мінська", переговори з "ЛДНР" неможливі навіть у режимі "фантастика на другому поверсі": Арестович прокоментував ситуацію, що склалася

п’ятниця, 23 квітень 2021, 0:32

У України принципова позиція – жодних переговорів з невизнаними "Л/ДНР". Водночас президент Росії Володимир Путін допустив обмовку, яку можна вважати "словесним виходом з Мінських угод". Таку заяву 22 квітня в ефірі телеканалу "Україна 24" зробив спіке...