Російські окупанти, які 2022 року захопили Маріуполь Донецької області, лише розповідають про відбудову міста, але не відновлюють його. Про це йдеться в матеріалі BBC News Україна, який опублікували 30 червня, передають Патріоти України.
"Те, що показують по російському телебаченню, – це казки для дурнів. Більша частина Маріуполя досі лежить у руїнах", – цитує медіа українця, який живе в окупованому Маріуполі.
За його словами, росіяни ремонтують фасади будівель "лише на головних вулицях, куди приносять камери для зйомки". "Але за рогом – руїни й порожнеча. Багато людей досі живуть у напівзруйнованих квартирах, стіни яких ледве тримаються", – каже чоловік.
BBC News Україна нагадує, що внаслідок облоги Маріуполя й невибіркового бомбардування міста росіянами загинули тисячі людей, приблизно 90% житлових будинків було пошкоджено чи зруйновано.
Останнім часом проросійські блогери демонструють "глянцеву картинку відбудованого міста" – нібито пошкоджені будівлі відреставрували, а життя начебто "повернулося до нормального русла", зазначає медіа.
Журналісти поспілкувалися з маріупольцями, деякі з яких досі живуть у місті, а деякі виїхали з окупованої території.
"Навколо багато брехні. У нас було гарне місто, але тепер воно хворе. Я б не сказала, що вони [росіяни] багато чого відбудували. Є центральна площа – там реконструйовані лише будівлі. А також є порожні місця, де стояли будинки. Вони розчищали завали, але навіть не діставали тіла загиблих, їх просто завантажували на вантажівки разом із брухтом і вивозили з міста", – розповіла Ольга Онишко, яка виїхала наприкінці 2024 року.
Місцеві жителі, які залишилися в Маріуполі, розповідають про проблеми з водопостачанням (вода схожа на Coca-Cola) і електроенергією (часто вимикають), а також про дорогі продукти й брак ліків.
YouTube заблокував на території України ще два канали, які поширювали співзвучну російській пропаганді інформацію. Вони були пов’язані з особами, проти яких запроваджені санкції, передають Патріоти України з посиланням на ЦПД. "Заблоковано новий канал ...
На початку повномасштабної війнив Україні одним із головних завдань Росії на фронті залишалося встановлення повного контролю над територією Донецької області. Минуло вже понад три роки, однак ворог досі зазнає серйозних втрат — лише там рахунок йде на ...