Названо імена: Половину коштів на виборчу компанію Володимира Зеленського дали люди Януковича, - ЗМІ

Ігор Дементьєв працював на «сім’ю» колишнього президента, а Андрій Савченко досі веде спільний бізнес з Януковичем-молодшим.

У Зеленського донорів не перевіряли? Ілюстрація: InfoResist.

Президент України Володимир Зеленський витратив 156 мільйонів гривень на свою виборчу кампанію. Половина цих грошей прийшла у фонд від його прихильників, при цьому найбільш великими разовими донорами виявилися соціолог Ігор Дементьєв і бізнесмен Андрій Савченко — і обидва пов’язані з ключовими людьми з оточення Віктора Януковича, передають Патріоти України із посиланням на theБабель.

Повідомляється, що 12 мільйонів гривень Зеленський сам вніс у свій виборчий фонд. Інші 66 мільйонів перерахувала йому партія «Слуга народу», 7 мільйонів надійшли від юридичних осіб. Найбільший внесок зробили виборці – 72 мільйони гривень.

Аналіз фінансового звіту виборчого фонду Зеленського показав, серед донорів є дві людини, пов’язані із сином Віктора Януковича Олександром, — це соціолог Ігор Дементьєв і бізнесмен Андрій Савченко. Ігор Дементьєв працював на «сім’ю» колишнього президента, а Андрій Савченко досі веде спільний бізнес з Януковичем-молодшим.

Так, Дементьєв перерахував у виборчий фонд Зеленського 140 тисяч гривень. У 2012 році Ігор Дементьєв допоміг Сергію Арбузову стати першим віце-прем’єром в уряді Миколи Азарова. Арбузов тоді очолював Нацбанк України, а Дементьєв представлявся виконавчим директором німецького Центру міжкультурної співпраці і комунікації.

Восени 2014 року Дементьєв стає першим заступником голови правління Всеукраїнського банку розвитку, який належав Олександру Януковичу. Головою правління банку Валентина Арбузова — мати колишнього глави НБУ. У 2015 році банк ліквідували.

Між тим Андрій Савченко перерахував на кампанію Зеленського 1,5 мільйона гривень. Сам Савченко родом з Росії, отримав українське громадянство у 2002 році. Разом з Олександром Януковичем він володіє підприємством по обслуговуванню та ремонту автомобілів МПП «Десна — Н».

У 2014 році він голосував за проведення «референдуму» про приєднання Криму до Росії, підозрюється у державній зраді. Коментуючи отримання даних коштів в штабі партії “Слуга народу” зазначили, що пожертвування брала бухгалтерія, у якої не було можливості скрупульозно перевірити всіх донорів.

"Зменшують темпи та масштаби дій": Арестович припустив, що в армії РФ стався надлом на одному з напрямків фронту

неділя, 29 травень 2022, 7:42

Радник голови Офісу президента Олексій Арестович заявив, що російські військові не змогли покращити тактичне становище на межі Донецької та Луганської областей, передають Патріоти України. Він припустив, що завдяки вдалому контрнаступу ЗСУ в угрупованн...

Ситуація на фронті різко зміниться: Арестович зробив прогноз та назвав точну дату

неділя, 29 травень 2022, 7:28

Ситуація на фронті в Україні може почати різко змінюватися після 15 червня не на користь Росії. Таку думку висловив радник голови Офісу президента Олексій Арестович у бесіді з російським правозахисником Марком Фейгіним, передають Патріоти України. "Я д...