Наближається початок весняної призовної кампанії. Патріоти України пропонують вам дізнатися про особливості призову офіцерів запасу.За роз’ясненнями журналісти звернулися до начальника відділу комплектування офіцерським складом управління персоналу штабу Командування Сухопутних військ ЗСУ полковника Сергія Волкова.
– Мова йде про офіцерів запасу віком до 43 років, які не проходили військової служби, але закінчили кафедри військової підготовки, отримали військове звання офіцерського складу і перебувають у запасі. Для цієї категорії військових відповідно до Закону «Про військовий обов’язок та військову службу» передбачена військова служба за призовом для осіб офіцерського складу. Рішення про призов щороку ухвалює керівництво ЗС України. Про те, що офіцерів запасу призиватимуть 1 квітня, як сповістили деякі ЗМІ, я не впевнений.
Бо терміни призову, обсяги, військово-облікові спеціальності визначать накази Міністра оборони України та начальника Генерального штабу. Наразі жодного наказу не видано, і не визначено строки, коли їх призиватимуть. Але початкова організаційно-планова робота у військкоматах із цією категорією військовиків уже триває. Збирають послужні картки, уточнюють картотеки, кількість цих офіцерів, − зазначив Сергій Волков.
За його словами, відповідальність і організацію цієї роботи покладено на військові комісаріати, де офіцери перебувають на обліку. Там їх оповіщують, туди з’являються і проходять медогляд. Але вже після того, як визначать обсяги облікових спеціальностей. Ці офіцери мають відповідати умовам для проходження служби за станом здоров’я і не мати відстрочок. На цю категорію розповсюджено такі ж відстрочки, як і для строковиків.
– Потім у військкоматах проведуть атестаційні комісії, і після цього офіцерів можуть призвати на військову службу − на 18 місяців. Призивають шляхом зарахування слухачами курсів перепідготовки й підвищення кваліфікації військових вишів. Три місяці дано на підготовку за військово-обліковою спеціальністю. І потім – призначення для проходження військової служби до, як правило, не бойових частин ЗСУ, − підкреслив полковник Сергій Волков.
Він уточнив, що офіцерів запасу не залучають до участі в операції Об`єднаних сил. За 6 місяців із дня призову вони можуть укласти контракт на проходження військової служби строком від 1 року. От якщо укладають контракт, то їх можуть залучити до участі в ООС. Після закінчення 18-місячного терміну служби їх звільняють встановленим порядком у запас.
Співробітники Служби безпеки України викрили на Дніпропетровщині підприємство, що допомагало Росії будувати лабораторії, в яких ворог розробляє ядерну зброю. Про це йдеться на офіційному сайті Служби безпеки України, передають Патріоти України. За інфо...
Унаслідок ракетного удару, який військові країни-агресора РФ здійснили зранку 18 січня, загинув чоловік. Про це в Telegram повідомив начальник Запорізької обласної військової адміністрації Іван Федоров, передають Патріоти України. Тіло загиблого з-під ...