Генеральний секретар Організації Північноатлантичного договору (НАТО) Єнс Столтенберг заявляє, що в Альянсі ще не погодили загальну суму для нового формату підтримки України. Про це Столтенберг сказав на брифінгу в рамках дводенного засідання міністрів закордонних справ країн-членів НАТО у Брюсселі, передають Патріоти України.
Генсекретар Альянсу наголосив, що наразі критичний момент для України, а український народ продовжує захищати країну зі сміливістю та вправністю. "Українцям не бракує мужності. Їм не вистачає боєприпасів. Ми повинні активізуватися зараз і забезпечити, аби наша підтримка закріплювалася надовго", - сказав Столтенберг.
Він зазначив, що на сьогоднішній зустрічі було обговорено, яким чином "поставити нашу підтримку на міцнішу і більш витривалішу основу на майбутнє". "Усі союзники погодилися щодо потреби підтримати Україну у цей критичний момент. Існує єдність навколо цілі. Сьогодні союзники погодилися рухатися далі з плануванням більшої ролі НАТО у координації безпекової допомоги і навчання. Деталі набудуть форми впродовж наступних тижнів", - наголосив Столтенберг.
При цьому, він закликав не сумніватися у тому, що Україна може розраховувати на підтримку НАТО зараз і на довгострокову перспективу.
Водночас, у генерального секретаря НАТО уточнили про пропозицію довгострокової підтримки для України обсягом 100 млрд євро на п'ятирічний період і чи обговорювалася вона сьогодні главами МЗС країн-членів Альянсу.
Столтенберг сказав, що не може повідомити деталі пропозицій. "Я не буду ділитися подробицями, бо ми зараз перебуваємо у процесі розвитку більш міцних і стійких інституціоналізованих рамок для підтримки України", - сказав Столтенберг.
При цьому, він зазначив, що це обговорювалося з президентом України Володимиром Зеленським і окремо з міністром закордонних справ Дмитром Кулебою. Також це обговорюватиметься завтра.
Як зазначив генеральний секретар НАТО, існують різні шляхи забезпечення того, аби підтримка Альянсу була менш залежною від добровільних короткострокових пропозицій, а більше від довгострокових зобов'язань НАТО. Він зазначив, що це передбачає безпекову допомогу, навчання військових і додаткове фінансування.
"Ми перебуваємо у діалозі з Україною, бо це те, що насправді ми маємо робити разом. Це має значення для безпеки України і нашої безпеки. Економічна підтримка для України - це не благодійність. Це інвестиції в нашу власну безпеку. І сьогодні ми не ухвалювали жодного остаточного рішення щодо того, який формат ми започаткуємо, але ми погодились ініціювати планування", - наголосив Столтенберг.
Він сказав, що спочатку в НАТО роблять запит до військових органів надати плани і деталі, а потім в Альянсі буде ухвалюватися остаточне рішення на основі цих пропозицій.
РФ поставила балістичну ракету середньої дальності "Орешник" на бойове чергування наприкінці жовтня. Це означає, що перший пуск з цього комплексу здійснили по Дніпру, передають Патріоти України. Експерт з питань авіації, провідний науковий співробітник...
Міністр оборони України Рустем Умєров під час робочого візиту до Швеції провів переговори з міністром оборони Швеції Полом Йонсоном, під час яких було досягнуто домовленості, що Швеція профінансує виробництво українських далекобійних дронів за "дансько...