Керівник Офісу президента Андрій Єрмак приходив до народних депутатів переконувати вводити надзвичайний стан, повідомляють Патріоти України з посиланням на видання "Букви".
"Неофіційно депутати розповідають, що у понеділок ратувати за запровадження НС в Раду приходив голова офісу президента Андрій Єрмак. "Ні" йому сказали лише лідери ЄС, "Батьківщини" і "Голосу", - повідомляє джерело видання.
Про можливе запровадження надзвичайного стану президент Володимир Зеленський казав ще в ефірі "Свободи слова" 16 березня, нагадує ЗМІ.
Дехто з лідерів фракцій тоді навіть не виключав, що його запровадження винесуть на засідання парламенту у вівторок. Але цього не сталося.
Неформально у владі визнають, що причиною для НС має стати різкий скачок кількості захворюваних.
"Це може статися після того як в Україну нарешті приїде достатня кількість експрес-тестів і набори для лабораторних проб", – розповідає на умовах анонімності один із депутатів.
"В принципі, якби всі дотримувались карантину, можна було б обмежитись і цими заходами. Але ж ви бачите – всі гуляють і кудись їдуть, тому, може, доведеться і посилити заходи", – кажуть співрозмовники у владі.
На запитання, навіщо аж такі жорсткі заходи, співрозмовники відповідають, що це дозволить владі легше розпоряджатись ресурсами – якраз не треба буде довго домовлятись про виділення транспорту для перевезення персоналу лікарень, а можна буде його передати наказом, і все.
Так само, як обмежити пересування комендантським часом.
Насправді, частина з норм надзвичайного стану в Україні і так вже запроваджена, нагадує видання. Обмеження руху транспортних засобів та їх огляд; посилена охорона громадського порядку і об'єктів, які забезпечують життєдіяльність населення; заборона на проведення зборів, мітингів, вуличних походів і демонстрацій, видовищні, спортивні та інші масові заходи.
"У законі зазначено, що режим надзвичайного стану вводиться для якнайшвидшої нормалізації обстановки як на всій території, так і в окремих регіонах.
Вводиться НС указом президента, який підлягає затвердженню Верховною Радою протягом 2 днів і вводиться на строк не більше 30 днів. У разі необхідності НС може бути продовжений президентом, але не більше ніж на 30 днів з наступним затвердженням такого продовження парламентом. Подальшого продовження термінів законом не передбачено", – каже юрист Олександр Ткачук.
Тепер треба, щоб Кабмін звернувся з цим проханням до президента і РНБО, і це затвердила Верховна Рада. Але з останньою може виникнути проблема.
До кінця понеділка у лідерів CН зникла впевненість, що їх депутати проголосують за запровадження надзвичайного стану.
Можливо, саме тому прем'єр-міністр Денис Шмигаль на наступний день на засіданні уряду запропонував розробити законопроєкт, який передбачатиме, що в разі, якщо Верховна Рада не зможе збиратися, президент отримає право запровадити в країні надзвичайний стан.
"Ідея хороша, тільки не дуже конституційна", – кажуть на це навіть депутати "Слуги народу". Та й знову ж, згоду на цей перерозподіл мають депутати СН. А там в останні тижні намітилось вільнодумство. Тому вони можуть захворіти, самоізолюватися і піти на карантин через можливий контакт з коронавірусним колегою.
Атакуючи Київ ракетами "Іскандер" російські окупанти хочуть завдати удару несподівано, щоб було обмаль часу для того, щоб сховатися в укриттях та не змогла зреагувати ППО, передають Патріоти України з посиланням на заяву полковника, речника Командуван...
Лідер КНДР Кім Чен Ин нечасто з'являється на публіці, але кожного разу разюче відрізняється від інших жителів Північної Кореї. Розвідувальне агентство Південної Кореї заявило, що Кім занадто багато курить і продовжує набирати вагу, попри чутки про те, ...