"Не повинні штурмувати в лобову": Маломуж озвучив сценарій визволення Херсона та Мелітополя від окупантів

Збройні сили України мають скористатися тим, що Росія, прагнучи захопити Донбас, перекидає туди війська з Мелітополя Запорізької області. Це відкриває перспективи оточення і деокупації як Мелітополя, так і Херсону. Про це в ефірі марафону "Говорить Україна" телеканалів "Дом" та UA розповів колишній керівник Служби зовнішньої розвідки України (2005-2010 роки), генерал армії України Микола Маломуж, передають Патріоти України.

Він докладно описав ситуацію на передовій на Донбасі та півдні України. "Ми переходимо вже до тактичних дій, особливо щодо контратак. Розвиток наступальних операцій можливий там, де вже є концентрація нових сил та засобів українських військовослужбовців. Це вже підготовлені резерви та озброєння, техніка, яка надходить від нашого ВПК та західних партнерів", – пояснив Маломуж.

Він зауважив, що контратаки ЗСУ здійснюють переважно на Запорізькому, Херсонському та Мелітопольському напрямках. Тобто на ділянках, з яких росіяни знімають сили та перекидають на Донецький та Луганський напрямки.

"Їхнє завдання зараз – захопити Донбас, а потім перейти на південь. Ми ж використовуємо цю ситуацію і завдаємо ударів по південних напрямках: Херсонський, Запорізький, Мелітополь. Це дуже правильні дії", – сказав генерал.

На думку Маломужа необхідно консолідувати контрудари – бити з тилу і з флангів. Це дозволить звільняти не окремі села, а робити великі прориви.

"От якби біля Херсона ми пробили б лівий фланг, то створили б умови для оточення міста та втечі противника. Так само по Мелітополю. Так само і по іншим російським угрупованням, які зараз уже ослаблені", – озвучив свою думку Маломуж.

Але так як Мелітополь та Херсон – це міста із щільною забудовою і з великою кількістю мирного населення, то щоб мінімізувати руйнування та кількість жертв, Маломуж рекомендує брати їх у кільце.

"Ми не повинні в лобову штурмувати міста, і тим більше квартали, де проживають люди. Тобто потрібні не прямі штурмові атаки по Херсону та Мелітополю, а операції з оточення супротивника у наближенні до Херсона і Мелітополя. Там, де є передумови для оточення", – пояснив колишній керівник Служби зовнішньої розвідки України.

"Это – пробка на ВЫЕЗД из Белгорода прямо сейчас": Ситуація та настрої змінилися не тільки в Криму (відео)

субота, 20 серпень 2022, 0:16

"Это – пробка на ВЫЕЗД из Белгорода прямо сейчас. Огромная, многокилометровая. Одно из свидетельств, что ситуация таки понемногу переламывается в пользу Украины - спасибо союзникам и ЗСУ", - написав політтехнолог Олексій Голобуцький на своїй сторінці у...

Якось не віриться вже, що це просто звична зневага: Путін в Сочі знов не подужав вимовити "Касим-Жомарт Кемельули" (відео)

субота, 20 серпень 2022, 0:03

"Путін в Сочі знов не подужав вимовити "Касим-Жомарт Кемельули" і обізвав Токаєва на офіційній зустрічі "уважаемый Касымжан ДжентемлЕвич".)) Якось не віриться вже, що це просто звична зневага. Більше схоже на вікову деменцію: підтоптаний сцар реально н...