Збройні сили України мають скористатися тим, що Росія, прагнучи захопити Донбас, перекидає туди війська з Мелітополя Запорізької області. Це відкриває перспективи оточення і деокупації як Мелітополя, так і Херсону. Про це в ефірі марафону "Говорить Україна" телеканалів "Дом" та UA розповів колишній керівник Служби зовнішньої розвідки України (2005-2010 роки), генерал армії України Микола Маломуж, передають Патріоти України.
Він докладно описав ситуацію на передовій на Донбасі та півдні України. "Ми переходимо вже до тактичних дій, особливо щодо контратак. Розвиток наступальних операцій можливий там, де вже є концентрація нових сил та засобів українських військовослужбовців. Це вже підготовлені резерви та озброєння, техніка, яка надходить від нашого ВПК та західних партнерів", – пояснив Маломуж.
Він зауважив, що контратаки ЗСУ здійснюють переважно на Запорізькому, Херсонському та Мелітопольському напрямках. Тобто на ділянках, з яких росіяни знімають сили та перекидають на Донецький та Луганський напрямки.
"Їхнє завдання зараз – захопити Донбас, а потім перейти на південь. Ми ж використовуємо цю ситуацію і завдаємо ударів по південних напрямках: Херсонський, Запорізький, Мелітополь. Це дуже правильні дії", – сказав генерал.
На думку Маломужа необхідно консолідувати контрудари – бити з тилу і з флангів. Це дозволить звільняти не окремі села, а робити великі прориви.
"От якби біля Херсона ми пробили б лівий фланг, то створили б умови для оточення міста та втечі противника. Так само по Мелітополю. Так само і по іншим російським угрупованням, які зараз уже ослаблені", – озвучив свою думку Маломуж.
Але так як Мелітополь та Херсон – це міста із щільною забудовою і з великою кількістю мирного населення, то щоб мінімізувати руйнування та кількість жертв, Маломуж рекомендує брати їх у кільце.
"Ми не повинні в лобову штурмувати міста, і тим більше квартали, де проживають люди. Тобто потрібні не прямі штурмові атаки по Херсону та Мелітополю, а операції з оточення супротивника у наближенні до Херсона і Мелітополя. Там, де є передумови для оточення", – пояснив колишній керівник Служби зовнішньої розвідки України.
Сценарій того, що з часом Україна отримає кордони 1991 року, стає дедалі реальнішим. Тому що наступний президент США Дональд США заходить у сильну переговорну позицію з Росією. Про це в коментарі YouTube-каналу РБК-Україна розповів політтехнолог Тарас ...
Співробітники імміграційної та митної поліції США планують масштабну операцію з припинення діяльності іммігрантів у країні. Посилення арештів почнеться після інавгурації Дональда Трампа, передають Патріоти України з посиланням на NBC News, CBS News і A...