НАТО і країнам-партнерам потрібно створити концепцію стримання Російської Федерації, бо вона може заблокувати й Одесу. Про це сказав колишній командувач Сухопутних військ США в Європі (у 2014-2017 роках), а нині голова відділу стратегічних досліджень Центру аналізу європейської політики, генерал-лейтенант у відставці Бен Ходжес в інтерв'ю DELFI, передають Патріоти України.
За його словами, для НАТО і країн-партнерів, як Грузія і Україна, щоб протистояти тому, що робить Росія, необхідно створити наш власний A2/AD (Anti Access/ Area Denial) – "захисну сферу" з використанням морських і наземних систем.
Що таке A2/AD?
Це концепція стримування противника (зазвичай комплексом озброєнь) шляхом створення підвищеної небезпеки для дислокації або переміщення сил супротивника в захищену місцевість.
Термін став особливо широко застосовуватися експертами в сучасній військовій науці з моменту розробки Росією і Китаєм далеких ракетних систем з ОТРК, ППО і протикорабельних ракетних комплексів, які створюють "захисну сферу", в яку війська NATO не можуть проникнути без ризику неприйнятного збитку.
Морські та наземні системи допоможуть захистити в першу чергу Румунію і не дати ВМФ Росії заблокувати, наприклад, Одесу. "Треба посилити економічний тиск. Ми повинні використовувати всю нашу міць, міць Альянсу, щоб цей тиск було дійсно відчутним. Навіть в Україні, в Одесі, дві третини транспортних компаній, керуючих портом, – російські. Я не розумію, як Україна може вести бізнес з Росією, якщо та захопила її моряків", – заявив генерал США.
Також він нагадав, що на відміну від ситуації на Балтиці, члени НАТО обмежені у своїх діях у Чорноморському регіоні Конвенцією Монтре від 1936 року. Ходжес сказав, що згідно Конвенції, тільки чорноморські держави – Росія, Румунія, Болгарія, Грузія, Туреччина і Україна – мають можливість проводити повноцінні військові кораблі в будь-який час. Нечорноморські держави – США, Великобританія, Німеччина, Італія і Франція Бен Ходжес в цьому праві обмежені: тільки 21 день і тільки кораблі певного класу і тоннажу.
Втім, на думку Ходжеса, найбільший виклик для Росії – не НАТО, а Китай і ісламський екстремізм. "У Росії гігантська протяжність кордонів, проте основні військові сили вона концентрує на найбільш безпечній - західній - ділянці кордону. Це безглуздо! Я впевнений, що рано чи пізно це призведе до відновлення військового протистояння з Китаєм. Крім того, у Москви немає союзників, принаймні, справжніх точно немає, – заявив Ходжес.
Президент США Дональд Трамп вважає, що диктатор Путін прислухається до його прохання зупинити удари по Україні, передають Патріоти України. «Я думаю, Путін прислухається до мене щодо припинення ударів по Україні», — відповів президент США на запитання ...
Відправлення західних «миротворчих сил» на «історичні російські території» є сценарієм, який «може призвести до прямої конфронтації між НАТО та Росією і навіть до довготривалої Третьої світової війни». Про це заявив у четвер, 24 квітня, секретар Ради б...