"Не треба боятися": Бійці Сибірського батальйону розповіли, чому стали на захист України, і назвали свою головну мету

Бійці Сибірського батальйону, який складається переважно із представників російських етнічних меншин з-за Уралу, розповіли, що встали на захист України, щоб спробувати"змити кров Бучі". Перемогу в Україні вони розглядають як можливість повалити режим Путіна та отримати для свого народу незалежність від Росії. Про це бійці розповіли в інтерв'ю The Times. Добровольці зазначають, що хочуть отримати цінний досвід на війні в Україні для подальшого визволення своїх батьківщин, передають Патріоти України.

Чоловікам, які ускладненими шляхами добиралися до європейських країн із Росії допомагала Громадянська рада – російський опозиційний рух, який набирає добровольців до збройних сил України. Рух, створений минулого року опозиційними діячами у вигнанні. Його мета — спробувати "змити кров Бучі", маючи на увазі місто у Київські області, де минулого року російські солдати безжально вбивали мирних жителів.

Наразі в Сибірському батальйоні – не сотні, а лише десятки бійців. Проте їх кількість буде збільшуватися, дехто вже знаходиться на передовій на сході України.

"Проблема не в тому, що росіяни не бажають до нас приєднатися. Проблема в тому, що Україна не може обробити ту велику кількість заявок, які вона отримує. Ми повинні провести багато перевірок, щоб переконатися, що в батальйон не проникли російські агенти. Нам також потрібно переконатися, що вони відповідають вимогам українських збройних сил, звичайно", – сказав український речник батальйону.

Бійці батальйону розповідають, що стикалися з дискримінацією та расизмом у Москві, де російським громадянам азіатської зовнішності важко орендувати квартири та їх часто переслідує поліція. Водночас Кремль мобілізував непропорційну високу кількість солдатів із Сибіру, намагаючись мінімізувати втрати та незгоду серед жителів своїх найбільших і найбагатших міст.

"Росія вважає мене громадянином другого сорту", – розповідає один із бійців. Тому, зі слів добровольців, вони приїхали в Україну, щоб допомогти нашій державі побороти окупантів та отримати досвід для боротьби за звільнення своїх батьківщин.

Один із бійців батальйону, на ім'я Генадій, розповів що його не бентежить перспектива воювати проти інших бурятів на полі бою в Україні. "Для мене вони вороги. Моя порада для них: тікати або здатися", – розповідає доброволець.

Геннадій сам уродженець Бурятії, бідного сибірського регіону за 3500 миль на схід від Москви. "Я не міг стояти осторонь, коли проти України та її народу вчинялися такі злочини. Я покинув Росію у свій 29-й день народження і повернуся додому тільки у вільну Бурятію", – констатує боєць.

Велика небезпека для України: Скільки "Шахедів" Росія виробляє на місяць

п’ятниця, 22 листопад 2024, 12:15

Росія за допомогою комплектуючих, переданих Іраном, планує зібрати близько 900 одиниць дронів-камікадзе на місяць. Це втричі більше, ніж минулорічні показники. Про це йдеться в матеріалі РБК-Україна "До терору готові. Скільки Росія накопичила ракет та ...

Буде злам? Бойові дії в Україні можуть завершитися у 2025 році, - The Economist

п’ятниця, 22 листопад 2024, 11:45

2025 рік може стати роком, коли бойові дії в Україні закінчаться, оскільки як Росія, так і Україна «близькі до виснаження», і прихильники кожної з них хотіли б, щоб війна завершилася, йдеться у матеріалі The Economist, передають Патріоти України. Автор...