Не треба їх переоцінювати? Ізраїльський військовий експерт пояснив, чого очікувати Україні від безпекових угод

Безпекові угоди з країнами-партнерами, над якими наразі працює Україна, не варто переоцінювати. Вони здатні дати нашій державі воєнно-стратегічний і моральний запас міцності, однак це не комерційні контракти, за порушення яких введуть санкції для порушника. Одна зі сторін зможе у будь-яку мить відмовитися від такої співпраці. Про це в новому випуску програми Oboz.Talk розповів ізраїльський військовий експерт Давид Шарп, передають Патріоти України.

Він зазначив, що спеціально вказав на негативну сторону, щоб про неї не забували. За словами фахівця, подібний розвиток подій імовірний, наприклад, після зміни влади під час виборів. Якусь із країн-партнерів може очолити людина, яка вважатиме недоцільною подібну співпрацю з Україною.

Це, за словами Шарпа, одна із причин, чому нашій державі варто розвивати власний ВПК та армію. "А проте, попри все вищесказане, це привід для оптимізму – такі договори. Вони показують, що країни готові демонструвати середньострокову та довгострокову підтримку України", – зауважив експерт.

За його словами, здебільшого партнери дотримуються своїх обіцянок, а тому в Україні з'являється ще й можливість планувати розвиток своїх військових сил.

"Одна справа, коли ти живеш, що називається, з дня на день, з місяця на місяць, а інша – коли ти можеш оцінити, що протягом трьох років я отримую стільки-то того й того. Це дозволяє будувати військові сили більш-менш оптимальним способом, без довготерміновості й середньотерміновості сьогодні ніяк", – зазначив Шарп.

Він також прокоментував відбиття іранської атаки на Ізраїль, в якому брали участь США. "Що важливо у відносинах Ізраїлю і США? Важливе зобов'язання Штатів у довгостроковій допомозі, причому, коли окреслені ці рамки. Це те, до чого має прагнути Україна", – вважає Шарп.

Нагадаємо, попри те, що Ізраїль не є членом НАТО, ця країна – найбільший кумулятивний одержувач зовнішньої допомоги США. До лютого 2022 року Штати надали Ізраїлю 150 мільярдів доларів США (без урахування інфляції) двосторонньої допомоги.

Допомога має стабільний характер і надається щороку. У 1999 році уряд США підписав Меморандум про взаєморозуміння, згідно з яким він зобов’язався надавати Ізраїлю щонайменше 2,67 мільярда доларів США військової допомоги щорічно протягом наступних десяти років. У 2009 році щорічну суму було збільшено до 3 мільярдів доларів США, а у 2019 році суму було знову збільшено, і тепер вона становить щонайменше 3,8 мільярда доларів США, які США зобов’язуються надавати Ізраїлю щороку.

Оточення Харкова можливе? Військовий експерт відповів, чи вдасться ворогові захопити місто

субота, 18 травень 2024, 9:05

Російські окупанти не мають достатньо сил для прориву до Харкова через Вовчанськ, Куп'янськ або з напрямку Луганщини. Про це сказав генерал армії України, голова Служби зовнішньої розвідки України 2005-2010 рр. Микола Маломуж в ефірі телеканалу "Еспрес...

Імперські амбіції не гаснуть: Більшість жителів Росії за припинення війни, але не згодні повернути захоплене

субота, 18 травень 2024, 8:45

Абсолютна більшість жителів Росії підтримують війну з Україною. Вони схвалили б рішення Володимира Путіна припинити її за умови, що захоплені території не повернуть. Про це повідомляє "РБК-Україна" з посиланням на дані опитування "Левада-Центру". З вер...