У вівторок, 18 травня, Служба безпеки України оприлюднила результати обшуків у будинку на вулиці Богдана Хмельницького, 30, де проживає мер Києва Віталій Кличко. Виявилося, що сусіди посадовця нелегально імпортували в Україну великі партії пального з Республіки Білорусь та РФ.
Про це повідомили в пресслужбі відомства. Оперативники спецслужби встановили, що зловмисники постачали продукцію на адресу низки комерційних структур, зазначають Патріоти України.
"Для уникнення сплати митних зборів та акцизного податку вони у документації штучно знижували вміст метилового спирту у продукції. Дії організаторів завдали державному бюджету збитки в особливо великих розмірах", – розповіли в пресслужбі.
Правоохоронці зазначили, що у ході досудового розслідування задокументували, що менеджмент комерційних структур протягом 2020-2021 років реалізовував імпортовану продукцію підприємствам з ознаками "ризиковості". За попередніми даними, незаконно імпортовано продукції на понад 100 млн грн.
"Ці суб’єкти господарювання не мають виробничих потужностей і не знаходяться за адресами реєстрації. До того ж засновником, директором і бухгалтером виступає одна особа. Фактично імпортований товар в Україні організатори переробляли на нелегальних міні-НПЗ у сурогатні паливо-мастильні матеріали. Потім реалізовували за готівку без оформлення бухгалтерських документів", – зазначили правоохоронці.
У ході проведення обшуків на території Київської, Чернігівської та Луганської областей правоохоронці вилучили печатки 300 фіктивних підприємств, засоби зв’язку та комп’ютерну техніку, готівку та метиловий спирт.
У ході обшуків в будинку, де проживає Кличко, правоохоронці виявили та вилучили:
Війська Російської Федерації не припинятимуть вогонь 12 травня. Держава-агресор РФ відкинула цю пропозицію "коаліції охочих", наполягаючи на власній умові – першочергово провести двосторонні переговори 15 травня, передають Патріоти України. Позицію Кре...
На думку військових аналітиків Україні в перспективі розбудови ВМС слід звернутися і до розвитку власного «москітного» флоту. Адже саме сукупність швидкохідних і маневрених малих бойових кораблів та катерів може принести успіх в умовах сучасної війни, ...