Не віддав Закарпаття під "культурну автономію" Будапешту: Посол Угорщини поскаржився на Порошенка, при якому двосторонні відносини держав суттєво погіршились

Новий режим в Україні вселяє оптимізм у режим Орбана щодо посилення впливу Будапешту у прикордонному регіоні і зняття питання м'якої українізації, в котрій Венеційська комісія не знайшла протиріччя європейським нормам щодо нацменшин.

Посол Угорщини Іштван Ійдярто демонструє впевненість, що «зараз керівники двох країн стоять на позиціях, що проблеми вирішуються, адже буде нове законодавство, в тому числі, про громадянство», зазначають Патріоти України. При цьому пан Ійдярто заявив, що в Україні у часи п’ятого президента Петра Порошенка уряд Угорщини «малювали ворогом». Про це він сказав в інтерв'ю «Главкому».
«Це дуже страшно тому, що ніколи до цього українсько-угорські відносини не були поганими, не були конфліктними», - говорить Ійдярто.
Дипломат вважає, що права меншин, зокрема, угорців Закарпаття, «це двостороння проблема».
«Є юридична і політична частини питання. І якщо ми говоримо про права людини, нас відразу звинувачують: «ти Москві служиш, ти Путіна підтримуєш». Та це вже інший порядок денний, ніяк не пов'язаний з Путіним», - запевняє угорський амбасадор.
Ійдярто зазначає, що «зараз керівники двох країн стоять на позиціях, що проблеми вирішуються, адже буде нове законодавство, в тому числі, про громадянство».
«Навіщо вважати помилкою подвійне громадянство?», - зауважує угорський дипломат.
Що ж стосується імплементації українського «мовного закону», то за словами дипломата, в Угорщині вважають, що закон «Про забезпечення функціонування української мови як державної» обмежує права меншин.
Як повідомлялося, 14 листопада цього року міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто заявив, що «українці не є партнерами»: Будапешт вимагає створення угорського анклаву з центром у Берегові.
До відома, Угорщина вимагає від України те, чого сама ніколи не робила. Попередній посол Угорщини в Україні Ерно Кешкень раніше в інтерв’ю «Главкому» заявив, що наразі в Угорщині діє закон, що надає право лише на відкриття класу для восьми осіб за бажанням їхніх батьків з нацменшин. Але, за словами дипломата, оскільки українці проживають на всій території Угорщини і вони розпорошені, то ніхто й не вимагав відкриття окремого класу.
Нагадаємо, Угорщина пред’являє претензії до України через два закони, що були прийняті у 2017 (Закон про освіту) і 2019 (Закон про функіонування української мови як державної) роках. У Будапешті вважають, що обидва документи порушують право на використання мови національними меншинами. Ще два роки тому міністр закордонних справ Угорщини Петер Сиятро заявив, що уряд Угорщини вирішив блокувати всі подальші рішення Європейського союзу, спрямовані на зближення ЄС з Україною.
Наприкінці жовтня 2019 року Угорщина наклала вето на спільну заяву послів НАТО стосовно України і у листопаді голова комітету парламенту Угорщини з питань національної єдності Янош Бенцик заявив, що Угорщина і надалі послідовно блокуватиме зближення України із Північноатлантичним альянсом та ЄС.

Потреба перехоплювати лідерство від непослідовного Трампа: Велика Британія третьої річниці повномасштабного вторгнення Росії в Україну готує найбільший пакет санкцій

неділя, 23 лютий 2025, 18:14

Велика Британія 24 лютого, у третю річницю повномасштабного вторгнення в Україну, оголосить про найбільший пакет санкцій проти Росії. Про це заявив міністр закордонних справ Британії Девід Леммі, передають Патріоти України з посиланням на DW. «Завтра я...

Разом переможемо! До Києва на третю річницю повномасштабної російської агресії приїдуть найвпливовіші та найзавзятіші лідери Європи

неділя, 23 лютий 2025, 17:54

У саміті в Києві у понеділок, 24 лютого, візьмуть участь 37 лідерів держав. З них 13 будуть присутні особисто, зокрема, лідери країн північної Європи, а також керівництво ЄС. Про це повідомив президент Володимир Зеленський на пресконференції в неділю, ...