Не все так просто: Експерт назвав причини затримок у постачанні західного озброєння Україні

Повільна передача Україні обіцяної військової допомоги з боку партнерів може бути повʼязана з тим, що країни Європи роками не нарощували військово-промислові комплекси. Як зазначив в ефірі телеканалу FREEДОМ німецький політолог, аналітик Стокгольмського центру досліджень Східної Європи Андреас Умланд, здебільшого розбіжності в питанні надання Україні озброєння стосуються зброї великої дальності та бойової авіації, передають Патріоти України.

"Це може бути окрема тема, яка зараз обговорюється. І ось є нібито люди, які це підтримують, і є люди, які побоюються цього", – додав Умланд.

Водночас у питанні надання Україні снарядів складнощі полягають в організації та фінансуванні цього процесу.

"Скажімо, Німеччина, вона має ніби військово-промисловий комплекс, який теж багато експортує, але вона не має потужностей наразі, щоб виробляти снаряди у великій кількості. Просто західноєвропейські країни, вони й живуть у дуже такому геополітично комфортному стані, у такій зоні безпеки, далеко від ворогів. І тому там ці військово-промислові комплекси не налаштовані на таку підтримку, яка зараз потрібна Україні", – пояснив експерт.

Політолог зауважив, що переважна частина населення Західної Європи боїться, щоб їхні країни не були втягнуті у війну, як вони вважають, між НАТО і Росією. Через це деякі представники політичних еліт заявляють, що Україні не варто давати зброю, яка б могла досягати цілей глибоко в російському тилу.

"Те, що українську територію потрібно звільнити, це загалом багато хто розуміє. І там, на щастя, дедалі більше людей це підтримують, і політичні еліти, це більшість і західноєвропейських країн, це найпроблематичніші країни, вони це тепер підтримують. Але суспільства цих країн все-таки вимагають від своїх політиків, щоб ця допомога була тільки для захисту, для оборони, тобто для повернення цих територій, але не для обстрілу самої Росії. На жаль, із цим і доведеться Україні якось справлятися – з такими ось викликами або вимогами з боку Заходу", – резюмував Умланд.

Більше ніж в Польщі: Литва планує наступного року витрачати понад 5% ВВП на оборону

четвер, 15 травень 2025, 19:10

У 2026 році Литва має намір стати першою країною-членом НАТО, оборонні видатки якої перевищать 5% від ВВП. Про це заявив в Анталії міністр закордонних справ Литви Кястутіс Будріс, передає "Укрінформ", передають Патріоти України. . "Для Литви є три прі...

У районі Липців на Харківщині - загострення бойової ситуації: У Силах оборони зробили тривожну заяву

четвер, 15 травень 2025, 18:30

У районі населеного пункту Липці Харківської області зафіксовано загострення бойової ситуації. Про це у телеетері заявив речник ОТУ "Харків" Павло Шамшин, передають Патріоти України. "Хочу звернути увагу на ситуацію в районі населеного пункту Липці. Та...