Повільна передача Україні обіцяної військової допомоги з боку партнерів може бути повʼязана з тим, що країни Європи роками не нарощували військово-промислові комплекси. Як зазначив в ефірі телеканалу FREEДОМ німецький політолог, аналітик Стокгольмського центру досліджень Східної Європи Андреас Умланд, здебільшого розбіжності в питанні надання Україні озброєння стосуються зброї великої дальності та бойової авіації, передають Патріоти України.
"Це може бути окрема тема, яка зараз обговорюється. І ось є нібито люди, які це підтримують, і є люди, які побоюються цього", – додав Умланд.
Водночас у питанні надання Україні снарядів складнощі полягають в організації та фінансуванні цього процесу.
"Скажімо, Німеччина, вона має ніби військово-промисловий комплекс, який теж багато експортує, але вона не має потужностей наразі, щоб виробляти снаряди у великій кількості. Просто західноєвропейські країни, вони й живуть у дуже такому геополітично комфортному стані, у такій зоні безпеки, далеко від ворогів. І тому там ці військово-промислові комплекси не налаштовані на таку підтримку, яка зараз потрібна Україні", – пояснив експерт.
Політолог зауважив, що переважна частина населення Західної Європи боїться, щоб їхні країни не були втягнуті у війну, як вони вважають, між НАТО і Росією. Через це деякі представники політичних еліт заявляють, що Україні не варто давати зброю, яка б могла досягати цілей глибоко в російському тилу.
"Те, що українську територію потрібно звільнити, це загалом багато хто розуміє. І там, на щастя, дедалі більше людей це підтримують, і політичні еліти, це більшість і західноєвропейських країн, це найпроблематичніші країни, вони це тепер підтримують. Але суспільства цих країн все-таки вимагають від своїх політиків, щоб ця допомога була тільки для захисту, для оборони, тобто для повернення цих територій, але не для обстрілу самої Росії. На жаль, із цим і доведеться Україні якось справлятися – з такими ось викликами або вимогами з боку Заходу", – резюмував Умланд.
Російські війська намагаються блокувати селище Велика Новосілка Донецької області. Наступаючи, окупанти використовують бронетехніку. Поо це повідомляє РБК-Україна з посиланням на ОСУВ "Хортиця", Deep State. "На Новопавлівському напрямку противник, кори...
Більшість українців, які наразі перебувають у Польщі, приїхали відносно нещодавно. Найбільша частка – 37% – оселилися в країні менш ніж пів року тому. Такі дані опублікували в аналітичному центрі міжнародної агенції з працевлаштування Gremi Personal, п...