Не все так просто: Левченко пояснив, чому країни НАТО допомогли Ізраїлю в збитті ракет, але бояться бути втягнуті у війну в Україні

Країни НАТО допомогли Ізраїлю в збитті ракет, але бояться бути втягнуті у війну в Україні з двох причин. Йдеться, зокрема, про страх, а також про те, що Росія має ядерну зброю, передають Патріоти України.

Такою думкою в коментарі OBOZ.UA поділився військово-політичний оглядач Ігор Левченко. "Вони (західні країни. – Ред.) бояться, тому що, по-перше, це до них близько, ближче ніж Іран, бо Іран далеко. По-друге, тому що у Росії є ядерна зброя", – сказав він, відповідаючи на відповідне запитання.

Щодо того, чому партнери допомагають Ізраїлю миттєво, на відміну від допомоги українцям, експерт пояснив, що це питання політичної волі та політичної готовності.

Ігор Левченко додав, що з самого початку наші західні партнери заявляли про те, що вони персонально не будуть жодним чином брати участь у бойових діях проти Росії, такі гарантії Ірану вони теж не давали.

"Тут є такі різні аспекти. Наприклад, чисто технічного плану, що іранські ракети-безпілотники, які запускалися з території Ірану вони летіли через повітряний простір інших третіх країн, наприклад, з Іраку. Ми знаємо, що США вже декілька десятиліть тісно пов'язані з Іраком, проводили там військові кампанії, тримали там великі контингенти і, в принципі, мають там відповідні сили і засоби. Тому, скажімо так, якщо брати якусь технічну сторону, то вони, можливо, певним чином відповідають за безпеку повітряного простору Іраку того самого", – пояснив він.

Експерт також уточнив, що в рамках забезпечення цієї безпеки повітряного простору треті країни просто знищували повітряні сили, які знаходилися в їх повітряному просторі.

"От і все. Логіка тут можливо така. Ніхто ж не залітав, наприклад, в повітряний простір Ізраїлю з третіх країн або навіть в повітряний простір Ірану, тим більше. Тобто всі ці, наскільки я розумію, дії відбувалися у повітряному просторі Іраку. Сполучені Штати, так би мовити, певним чином заангажовані в безпекову ситуацію в Іраці і партнери, бо там не тільки американці були, але там були і коаліційні сили, скажімо так. Ті ж самі британці, вони з самого початку разом з американцями проводили операцію проти Саддама Хусейна ще в 2001 році. Тому, як би мовити, це трохи інша історія. Ми хочемо, щоб американські і британські літаки залітали в повітряний простір України і збивали російські ракети. Союзники казали, що вони не будуть цього робити з самого початку, навіть на початковому етапі, коли в нас ситуація з ППО і ефективністю знищення російських ракет була така, скажімо, не дуже. Нам про це дали чітко зрозуміти, що ніхто навіть обмеженим якимось повітряним контингентом брати участь в цій війні не буде", – резюмував він.

Для стресостійких людей від 18 до 40: Українська розвідка розпочала першу кампанію з рекрутингу для цивільних

четвер, 13 червень 2024, 19:27

У четвер, 13 червня, в Україні стартувала кампанія рекрутингу до складу підрозділів Головного управління розвідки Міністерства оборони "Став плюс". Про це заявив представник ГУР МО Андрій Юсов, повідомляють Патріоти України з посиланням на "Суспільне"....

Російський агент, який мобілізувався до ЗСУ, отримав вирок

четвер, 13 червень 2024, 19:16

Російський агент, який мобілізувався до ЗСУ, щоб шпигувати за Силами оборони на східному фронті, отримав 15 років ув’язнення. Про це повідомляє СБУ в четвер, 13 червня, передають Патріоти України. Українська спецслужба затримала фігуранта наприкінці лю...