Рада таки знайшла голоси, аби відкрити електронні декларації чиновників для широкого загалу. Водночас є одна категорія громадян, чиї звіти про майновий стан не публікуватимуть з міркувань безпеки.
Власне, 341 народний депутат 20 вересня проголосував за законопроєкт з поправками, що передбачають не лише обов'язкове декларування посадовцями своїх доходів, а і їх публікування. Згодом член комітету парламенту з питань безпеки й оборони Федір Веніславський прокоментував це.
Як зазначив обранець, будуть недоступними декларації військовослужбовців, діяльність яких пов'язана з безпосередньою небезпекою для їх життя і здоров'я.
Однак важливо, що всі державні посадовці цілодобово будуть мати доступ до їхніх документів. І разом з тим зрозуміло, що є обмеження для тих осіб, що перебувають на тимчасово окупованих територіях.
Представники органів держвлади, місцевого самоврядування – на них також не будуть поширюватися вимога щодо відкриття цілодобового доступу до цих декларацій. Оскільки це також пов'язано з їх безпекою,
– констатував Веніславський.
Окрім того, він назвав це рішення Верховної Ради з підтримки вето президента Володимира Зеленського щодо е-декларацій справді важливим.
Йшлося, що президент наполіг аби всі декларації високопосадовців, народних депутатів, керівників центрального органу виконавчої влади, керівників сектору безпеки й оборони й інших тих посадових осіб, діяльність яких пов'язана з підвищеними ризиками, були у відкритому доступі.
Польський міністр закордонних справ Радослав Сікорський впевнений, що навіть за відсутності допомоги від США Україна спроможна тримати оборону до кінця цього року. До того ж європейська підтримка буде продовжуватись. Про це він заявив в інтерв'ю CNN, п...
Служба безпеки України знайшла ефективну протидію розвідувальним російським дронам - Zala, Supercam, Orlan та Lancet. Тож тепер російські безпілотники вартістю по 100 тис. дол. США можуть знищувати українські FPV-дрони, які коштують 700 дол. США. Пр...