Не вважають себе частиною політичної нації: Голові Закарпатської ОДА влаштували істерику за визначення "українці угорського походження​"

​Товариство угорської культури Закарпаття, котре отримує чималі кошти від сусідньої держави і є провідником політики режиму Орбана, образилось на слова голови Закарпатської ОДА

Закарпатські угорці висловили протест голові ОДА Бондаренку за образу нацменшини

Товариство угорської культури Закарпаття (КМКС) висловило офіційний протест проти заяви голови Закарпатської обласної державної адміністрації Ігоря Бондаренка, зазначають Патріоти України.

Мова йде про інтерв'ю Ігоря Бондаренка, яке оприлюднив сайт ukrinform.ua, де голова ОДА нібито заявив, що "на Закарпатті нема угорців, а є українці угорського походження". У КМКС вважають, що "це не тільки незрозуміло, але й образливо для нашої громади".

І посилаються на статті 53, 92 та 119 Конституції України, де використовується термін "корінні народи та національні меншини", відповідно до європейської практики.

Таким чином у КМКС вважають, що правильно буде використовувати терміни "українські угорці" або "закарпатські угорці", а не "українці угорського походження".

Оригінал з інтерв'ю Ігоря Бондаренка ukrinform.ua звучить наступним чином:

— З вашим призначенням знизилася напруга в так званому “угорському питанні” на Закарпатті. Стосунки з угорцями, ви казали, добросусідські, але позиція місцевої влади — державницька...

— Щодо питання з угорцями, скажу вам так: мені дуже сподобалася позиція нашого міністра МЗС, який сказав, що у нас на Закарпатті нема угорців, а в нас є українці угорського походження. Якщо вони потребують, щоб у них на 100% викладалося все угорською мовою, ми ж з вами розуміємо, що це неправильно, так не буде. Хай буде 50 на 50.

Те, що угорський уряд сьогодні допомагає угорцям Закарпаття — це добре, вони допомагають бізнесу, дають медичне обладнання, книги видають, культуру підтримують. Вони підтримують своїх, але ж вони не підтримують їх для того, аби вони виїхали звідси в Угорщину, чи не так? Вони ж теж розуміють, що їм краще, аби тут на місці було їхнє лобі, аби тут громада була.

Тому не можна не розуміти, що без знання української угорцям в Україні буде важко. До речі, у мене дружина вивчила угорську, вона працює в дитячій обласній лікарні, дуже багато мам і дітей з угорських сіл приїжджають, важко з ними спілкуватися, тому вивчила — для роботи. Нічого страшного не станеться, якщо закарпатські угорці теж вивчать українську мову — для навчання та роботи, для кращого спілкування.

Наразі невідомо як на протест Товариства угорської культури Закарпаття (КМКС) відреагували у Закарпатській ОДА.

Хіти тижня. Кінець все ближче: Путіна можуть повалити 5-6 гравців із "ближнього кола", останнє закрите опитування ФСБ показало катастрофічне падіння рейтингу кремлівського старця, - Піонтковський

неділя, 7 червень 2020, 2:00

Карма Сталіна переслідує і його нікчемного обожнювача та спадкоємця. Усунути з посади президента Російської Федерації Володимира Путіна можуть 5-6 осіб з числа його найближчого оточення. Вони досі не зробили цього, оскільки перебувають в стані "когніти...

Хіти тижня. "Ми маємо справу з ненормальними", - експерт про ймовірність нової кримської війни Путіна

неділя, 7 червень 2020, 1:00

Андрій Клименко – один із провідних експертів, які займаються аналізом ситуації в Криму із самого початку окупації. Андрій Клименко пояснив: «В Росії парад 9 травня на честь 75-річчя Перемоги скасували. Причина – щоби не заразити військових, слухачів в...