Мова йде про інтерв'ю Ігоря Бондаренка, яке оприлюднив сайт ukrinform.ua, де голова ОДА нібито заявив, що "на Закарпатті нема угорців, а є українці угорського походження". У КМКС вважають, що "це не тільки незрозуміло, але й образливо для нашої громади".
І посилаються на статті 53, 92 та 119 Конституції України, де використовується термін "корінні народи та національні меншини", відповідно до європейської практики.
Таким чином у КМКС вважають, що правильно буде використовувати терміни "українські угорці" або "закарпатські угорці", а не "українці угорського походження".
Оригінал з інтерв'ю Ігоря Бондаренка ukrinform.ua звучить наступним чином:
— З вашим призначенням знизилася напруга в так званому “угорському питанні” на Закарпатті. Стосунки з угорцями, ви казали, добросусідські, але позиція місцевої влади — державницька...
— Щодо питання з угорцями, скажу вам так: мені дуже сподобалася позиція нашого міністра МЗС, який сказав, що у нас на Закарпатті нема угорців, а в нас є українці угорського походження. Якщо вони потребують, щоб у них на 100% викладалося все угорською мовою, ми ж з вами розуміємо, що це неправильно, так не буде. Хай буде 50 на 50.
Те, що угорський уряд сьогодні допомагає угорцям Закарпаття — це добре, вони допомагають бізнесу, дають медичне обладнання, книги видають, культуру підтримують. Вони підтримують своїх, але ж вони не підтримують їх для того, аби вони виїхали звідси в Угорщину, чи не так? Вони ж теж розуміють, що їм краще, аби тут на місці було їхнє лобі, аби тут громада була.
Тому не можна не розуміти, що без знання української угорцям в Україні буде важко. До речі, у мене дружина вивчила угорську, вона працює в дитячій обласній лікарні, дуже багато мам і дітей з угорських сіл приїжджають, важко з ними спілкуватися, тому вивчила — для роботи. Нічого страшного не станеться, якщо закарпатські угорці теж вивчать українську мову — для навчання та роботи, для кращого спілкування.
Наразі невідомо як на протест Товариства угорської культури Закарпаття (КМКС) відреагували у Закарпатській ОДА.
Жителі тимчасово захоплених військами Росії населених пунктів на Луганщини все частіше залишаються без житла та земельних ділянок. Окупанти "віджали" у регіоні ще 18 тисяч гектарів землі, яку вони самі ж визнали такою, що не має власників. Про це повід...
Співробітники Служби безпеки України викрили на Дніпропетровщині підприємство, що допомагало Росії будувати лабораторії, в яких ворог розробляє ядерну зброю. Про це йдеться на офіційному сайті Служби безпеки України, передають Патріоти України. За інфо...