Україна вже отримала максимальну номенклатуру озброєнь від західних союзників. Однак питання є щодо кількості зразків переданої зброї: їх недостатньо для того, аби переломити хід війни. Також залишається проблема нестачі боєприпасів. Про це в інтерв'ю OBOZ.UA заявив військовий експерт Михайло Жирохов, передають Патріоти України.
Він зізнався, що, незважаючи на поширене переконання, не вважає, що отримання Україною обіцяної кількості західних винищувачів F-16 кардинально змінить ситуацію на полі бою. Це могла б зробити поява на озброєнні в українського війська значно більшої кількості тих озброєнь, які вже застосовуються для протидії ворогові.
Експерт вважає, що, ухвалюючи рішення щодо допомоги Україні, західні країни виходять з того, чи не вплине це на їхню власну обороноздатність.
"Думаю, що Захід дав нам максимум того, що він може дати, без зменшення власної обороноздатності. Нам потрібні ракети. Можна говорити про самохідні артилерійські установки, і там також єдина проблема – снаряди. А щодо озброєння, яке змінить хід війни… Зараз, на жаль, така ситуація, що тільки масовість використання цієї зброї може щось змінити. А далі, після ATACMS, йде тільки тактична ядерна зброя", – резюмував Жирохов.
Дозвіл з боку США та Великої Британії для України застосовувати далекобійні ракети для атак по цілих у Росії – демонстрація зміни підходу до підтримки Києва в умовах затяжної війни. Цей крок створює серйозний виклик для російської оборони та підвищує с...
Російські окупанти активізували агресивну мобілізацію молоді в Маріупольському районі. Зокрема, окупаційна влада використовує схеми примусового "запрошення" до військових комісаріатів, де юнаків змушують підписувати контракти на військову службу. Про ц...