Не визнають за націю: Болгарія блокує перемовини щодо вступу Північної Македонії до ЄС

Болгарія вимагає, щоб Північна Македонія визнала, що її історія, національна ідентичність і мова насправді болгарські.

Болгарія вже надіслала листа до Єврокомісії про те, що заблокує переговори щодо вступу Північної Македонії до ЄС. Причиною цього є позиція Софії щодо невизнання окремої македонської мови та нації, передають Патріоти України з посиланням на Радіо Свобода.

На думку Болгарії, македонська мова є діалектом болгарської, визнання цього факту поставило б крапку про наявність у Болгарії окремої македонської меншини. МЗС Болгарії просить, щоб ця вимога була включена до переговорного процесу. Північна Македонія ж категорично відкидає історичні зазіхання болгар та вважає себе окремою південнослов'янською нацією зі своєю унікальною мовою, хоч і близько споріднена з болгарською.

Посадовці двох країн провели низку переговорів у намаганні подолати розбіжності напередодні зустрічі міністрів закордонних справ країн ЄС, що має відбутися пізніше цього місяця. Спершу цю зустріч планували на 10 листопада, наразі вона відкладена на тиждень.

Північна Македонія у 2018 році через вимогу Греції вже була змушена відмовитися від попередньої назви країни (яка спершу називалася просто Македонія). Перед тим на вимогу Афін вона відмовитися від свого національного прапора.

У березні 2020 року Греція розблокувала перемовини щодо вступу до ЄС Албанії та Північної Македонії. У березні Північна Македонія офіційно членом НАТО.

Підіграє Путіну: Союзники США стурбовані "мирним планом" Трампа з територіальними поступками РФ, - CNN

субота, 26 квітень 2025, 0:10

CNN з посиланням на джерела пише, що союзники Сполучених Штатів стурбовані "мирним планом" Дональда Трампа щодо України, який передбачає територіальні поступки, включно з Кримом, на користь Росії, передають Патріоти України. Мовник з посилання на неназ...

США провокують "розкол": Статус Криму може створити серйозну дипломатичну кризу в НАТО, - FT

п’ятниця, 25 квітень 2025, 23:55

Деякі європейські посадовці побоюються, що розбіжності щодо одностороннього проєкту "мирної угоди" адміністрації Трампа, який передбачає визнання Сполученими Штатами Криму частиною Росії, підірвуть трансатлантичну безпеку і навіть зірвуть саміт НАТО на...