Незважаючи на істерику "слуг" та дивну поведінку депутатів Тимошенко: Київрада вимагає від Зеленського припинити політичне переслідування Порошенка (документ)

Депутати "Слуги народу" разом з підкріпленням, нардепами монобільшості ВР, намагалися блокувати трибуну. Не зважаючи на це та фактичну зраду демократичних принципів "Батьківщини", зі 120 депутатів Київради 62 підтримали постанову.

На позачерговому пленарному засіданні 20 січня Київрада підтримала ініціативу фракції “Європейська Солідарність” щодо звернення до Верховної Ради, президента України та Офісу Генпрокурора з вимогою припинити політичний тиск на лідера опозиції Петра Порошенка. Рішення проголосували у повному складі фракції “Голос”, “ЄС”, “Єдність” та “Удар”, а також 2 позафракційних депутати, зазначають Патріоти України.

"Якщо можна без жодного доказу закрити за ґрати п’ятого Президента України, то кожного з нас, киянина, львів'янина, одесита, можна розтерти в пил без жодного доказу. Тому наше звернення не про політику, а про верховенство права! І Київрада наразі має показати, що Київ – столиця. І взяти на себе зобов’язання ухвалити таке звернення", – заявив з трибуни Київради нардеп від "ЄС" Олексій Гончаренко.

У своєму Телеграм-каналі він опублікував текст ухваленого документа.

«Політичні переслідування — бумеранг, який б'є по Україні. Тому що сіяти хаос та нестабільність у той час, коли ворог стоїть на державному кордоні, означає ставити під загрозу суверенітет України та її незалежність. Політичні переслідування — це короткий шлях узурпації влади. Попередні спроби узурпації влади закінчилася захопленням українського Криму та окупацією Донбасу. Центральна влада більше не має права на помилку», — йдеться у прийнятій заяві.

При цьому депутати від “Слуги Народу” наголошували, що позачергове засідання скликане для “захисту однієї особи”. Депутат Андрій Вітренко наполягав на тому, що ухвалене рішення виходить за межі повноважень та порушує Конституцію. Своєю чергою, Михайло Присяжнюк назвав рішення спробою тиску на ОП та Офіс Генпрокурора.

Після голосування у Київраді акцентували, що пріоритетом для влади й для опозиції має стати єдність навколо захисту інтересів та кордонів держави.

“Ми закликаємо боротися не один проти одного, а за Україну”, – заявили депутати.

Довідка. 20 грудня 2021 року Петру Порошенку повідомили про підозру в державній зраді та сприянні діяльності терористичних організацій “ЛНР” і “ДНР”. За версією слідства, у період з листопада 2014 року по січень 2015 року Порошенко санкціонував закупівлю вугілля у підконтрольних “ЛНР” та “ДНР підприємств. Підозру Петру Порошенку підписав виконувач обов’язків Генерального прокурора Олексій Симоненко, оскільки Ірина Венедіктова раптово пішла у відпустку.

Допитують і кидають на підвал: Українці тікають від мобілізації у Придністров’я, а потрапляють до лап ФСБ

субота, 12 липень 2025, 23:40

Українських чоловіків, які тікають від мобілізації через невизнане Придністров’я, по той бік кордону чекають допити, приниження та фільтрація від підконтрольної ФСБ служби. Про це йдеться в матеріалі "Слідство.Інфо", передають Патріоти України. Організ...

Не все так просто: Захід окупантів у Дніпропетровську область посилить проблеми в армії РФ, - ISW

субота, 12 липень 2025, 23:25

Інститут вивчення війни (ISW) вважає, що війська країни-агресора Росії не зможуть захопити всю Донецьку область до кінця 2025 року, а можливий захід окупантів на територію Дніпропетровської області поглибить наявні проблеми в армії РФ Про це йдеться у ...