"Банк Росії показав профіцит поточного рахунку платіжного балансу РФ за січень-березень 2022 року аж у $58,2 млрд! Я в шоці. І цей показник у 2,5 рази кращий по відношенню до відповідного періоду 2021 року", - пише політолог Віктор Бобиренко на своїй сторінці у соцмережі "Фейсбук", передають Патріоти України, та продовжує:
"Так, нафти і газу у росіянців стали купувати менше. Але ціна на них виросла. І це компенсувало противнику прибуток. Навіть якщо і надалі скоротиться споживання російських нафти і газу в Європі – це мало що вирішить. Самі європейці прогнозують збільшення ціни на газ у поточному році ще на 20% (а може й більше).
Так, неминучий дефолт Росії та падіння її ВВП на 8,5% – це добре. Але платіжний баланс РФ все одно буде позитивним. Навіть якщо у них профіцитними будуть наступні квартали не на $58 млрд, а скажімо на $10-15 млрд – це дозволить Путіну продовжувати затяжну війну проти нас. І виплачувати російським мамкам компенсації за мішки з трупами.
Якщо РФ взяла стратегію на затяжну війну, значить вони думають нас економічно пересидіти. У розрахунку, що окопна війна дасть нам мало перемог, про які тріщатимуть у світі. Зате змусить європейців затягти пояси.
І Путіна, мабуть, запевняють, що бажаючих допомагати Україні у війні меншатиме на рівні західного обивателя.
Тут дійсно – хто кого пересидить.
Їхній економіці точно кінець. Але це станеться не у 2022 році. Може, й не у 2023-му.
І ще. Мало того, щоб світ не здригнувся в цій боротьбі. Важливо, щоб не здригнувся і український обиватель. Щоб не з'явилися у нас капітулянтські настрої і "просто перестать стрелять".
А тут ще факти про те, що дехто в Офісі президента (з тих, хто недопущений покерувати війною) добре розграбовують поставки із-за кордону. Це теж не додає оптимізму.
Тому українцям є про що помолитися у день Воскресіння. Або задуматися, як укріпити власний дух. Окопна війна – страшніша за маневрову. Бо мало героїзму, а багато бруду. І нам потрібен сильний тил. Бо у затяжній війні вирішуватиме не лише армія, мова, віра. А і сильний тил".
США вирішили скоригувати стратегію ядерного стримування на тлі "ескалації ядерних супротивників". Пентагон наголосив, що "численні ядерні противники кидають виклик безпеці США, їхніх союзників і партнерів", тому знадобилось "коригування" ядерної страте...
Володимир Путін і російське військове керівництво продовжують вихваляти балістичну ракету "Орєшнік", здійснений 21 листопада, однак військові аналітики Інституту вивчення війни вважають це частиною інформаційної кампанії, спрямованої на перебільшення м...