Попри перевагу Росії над Україною у живій силі, озброєннях та техніці, держава-агресорка вже відчуває проблеми з особовим складом. За свої досить скромні успіхи на полі бою РФ платить колосальними втратами, при цьому з мобілізацією нових солдатів там виникають все більші труднощі, передають Патріоти України.
Також повномасштабна затяжна війна чинить незворотній вплив на російську економіку, за збереження поточних темпів ресурси РФ для продовження агресії, що вважалися ледь не невичерпними, закінчаться. Таку думку висловив аналітик американського Інституту вивчення війни Джордж Баррос у коментарі CNN.
У матеріалі зазначено, що як би не допомагали Україні західні союзники, нівелювати перевагу Росії у живій силі та матеріальних засобах нашій державі так і не вдалося: зброї, боєприпасів та людей у ворога досі значно більше.
Саме на цю перевагу, вважають у CNN, і робить ставку російський диктатор Володимир Путін, який, схоже, дотримується стратегії "повільного перемелювання України" та виснаження як українських ресурсів, так і західних союзників.
Однак частина аналітиків наголошує, що ставка диктатора може зіграти з ним злий жарт, адже можливості РФ з урахуванням "приголомшливих втрат", яких вона зазнає у ході бойових дій, куди більш обмежені, ніж вважалося.
Так, тягар війни вже відчуває на собі російська економіка. "Навантаження, яке конфлікт створює для російської економіки, явно зростає. Росія значно збільшила свої військові витрати за останні два роки, і зараз її економіка демонструє ознаки перегріву: інфляція висока, а компанії стикаються з браком робочої сили. Намагаючись контролювати ситуацію, Центральний банк Росії підвищив процентні ставки до 21% у жовтні, що є найвищим показником за десятиліття", – пише CNN.
Та й перевага у кількості населення не гарантує Росії невичерпного джерела поповнення значних втрат у живій силі.
"Хоча Росія має набагато більше людей, ніж Україна, вона зазнає значних втрат, і набір нових військ вже є проблемою – коли минулого разу російські військові вводили часткову мобілізацію, сотні тисяч чоловіків покинули країну. Нещодавній приплив північнокорейських військ до Росії допоможе на деякий час, але матеріальні втрати може бути важче компенсувати", – йдеться у матеріалі.
Ситуація для РФ наразі склалася така, що за продовження війни у поточних темпах вже у 2025 році Росія зіштовхнеться з серйозними проблемами.
"Економіка, нестача чоловіків у Росії та втрата купи транспортних засобів, необхідних росіянам для їх нинішнього стилю війни створять серйозні проблеми для Кремля, якщо поточний темп збережеться протягом наступного року", – переконаний Баррос.
Для України перераховані проблеми РФ могли би стати "вікном можливостей". Ось тільки наскільки Київ зможе ними скористатися, залежить не стільки навіть від українського військово-політичного керівництва, скільки від готовності західних союзників продовжувати надавати Україні підтримку. А з цим, додає видання, після обрання Дональда Трампа президентом США, виникають серйозні питання.
Однак президент України Володимир Зеленський намагається транслювати позитив через майбутню зміну влади у США: цього тижня він заявив, що після повернення Трампа до Білого дому війна закінчиться "швидше"
"Якщо міжнародна західна коаліція, включно зі Сполученими Штатами, продовжуватиме підтримувати українців протягом наступних, можливо, 12-16, 18 місяців, з’являться можливості справді порушити спосіб, яким росіяни фінансують цю війну. (Вони) можуть вирішити, виграють чи програють росіяни", – підкреслив Баррос.
У Повітряних Силах створено спеціальну комісію. Вона вже працює з метою недопущення переведення військовослужбовців дефіцитних спеціальностей, що може суттєво вплинути на боєздатність підрозділів, передають Патріоти України. Про це йдеться в повідомлен...
Росія готова вести переговори лише на три теми – юридичне визнання територіальних загарбань, відмова України від членства в НАТО, заморожені активи та санкції. Таку думку колишній міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба висловив у проєкті "Ремо...