Несподівано: Суд скасував заочний арешт Анатолія Шарія

Шевченківський районний суд Києва скасував розшук і заочний арешт відеоблогера Анатолія Шарія. Справу повернули на додаткове розслідування, повідомляють Патріоти України.

У квітні цього року суд розглянув справу, яку відкрили проти Шарія у 2011 році. Блогеру були пред'явлені звинувачення в грубому порушенні громадського порядку з мотивів явної неповаги до суспільства, що супроводжувалося особливою зухвалістю та винятковим цинізмом із застосуванням вогнепальної зброї (ч.4 ст.296 КК України).

Кримінальна справа дійшла до суду 13 липня 2011 року, але в лютому 2012 року була призупинена у зв'язку з оголошенням Анатолія Шарія в розшук. Згодом відеоблогера заочно взяли під варту.

У липні 2013 року Міністерство безпеки і юстиції Нідерландів поінформувало Україну, що Шарій отримав статус біженця і не може бути виданий українським правоохоронцям відповідно до Женевської конвенції. У травні 2014 року блогер отримав статус політичного біженця в Литві.

В судовому засіданні захисник обвинуваченого заявив клопотання про повернення кримінальної справи на додаткове розслідування. Прокурор в суді заперечував проти задоволення клопотання адвоката.

Суд не знайшов підстав для застосування запобіжного заходу у вигляді арешту. В результаті цього справу повернули на дорозслідування в прокуратуру Києва, а розшук і заочний арешт Шарія скасували.

Хіти тижня. "Зеленский вместо победы на выборах схлопотал пощечину. Свято верил, что сумеет подтянуть своего удельного избирателя и запустил незаконную и глупую акцию с опросом", - політолог

субота, 31 жовтень 2020, 0:35

"То, что произошло с явкой на местных выборах, вполне можно объяснить чисто психологическим эффектом. Такие вещи хорошо известны - после большой вспышки активности и большой веры, когда ожидания не оправдываются, наступает абсолютно прогнозированный и ...

Суддя КСУ Сліденко розповів, чому ухвалили скандальне рішення щодо декларацій

субота, 31 жовтень 2020, 0:32

Крок було ухвалено через конфлікт Артема Ситника з іншими політиками. Рішення Конституційного Суду України про скасування кримінальної відповідальності за недостовірне декларування пов'язане з діяльністю звільненого директора НАБУ Артема Ситника. Про п...