"Несприйнятливі до будь-якого типу перешкод": Генерал пояснив цінність у сучасній війні "старомодної" некерованої артилерії

Перешкоджання Росії завдаванню ударів високоточною зброєю, наданою Україні Заходом, показує, що все ще існують варіанти використання некерованої артилерії в технологічно просунутій війні, повідомив The Wall Street Journal фінський генерал Еса Пулккінен, передають Патріоти України.

Зброя, керована за допомогою системи GPS, забезпечує точні удари по ворожих цілях і мала вирішальне значення для деяких попередніх контрзаходів України проти Росії під час війни.

Високомобільна артилерійська ракетна система М142 (HIMARS), що може вражати цілі на відстані до 50 миль, колись розглядалася як життєво важливе рятувальне коло для України, яке допоможе зупинити наступ Росії влітку 2022 року.

Але та сама високоточна зброя, яку постачає Захід, стає неефективною, оскільки Росія адаптується на полі бою і бере участь у радіоелектронній війні.

Ці методи включають глушіння або підміну системи GPS у зброї, щоб вона збилася з курсу. Ці засоби електронної протидії часто дешеві і можуть також використовуватися проти дронів. І Україна, і Росія беруть участь в електронній війні.

Ці заходи також запобігли запуску американо-шведської керованої бомби малого діаметра наземного базування з дальністю дії 94 милі, яку Україна отримала на початку лютого.

Генерал-лейтенант Еса Пулккінен, постійний секретар міністерства оборони Фінляндії, розповів, що радіоелектронна боротьба показала, що менш досконалі некеровані артилерійські снаряди все ще можна використовувати.

"Вони несприйнятливі до будь-якого типу перешкод і попрямують до цілі незалежно від того, який тип засобів радіоелектронної боротьби там може бути", - сказав Пулккінен. За даними The New York Times, високоточна зброя була в центрі уваги ширшої оборонної стратегії США, але в Україні війна в основному ведеться з використанням некерованої артилерії.

"Якщо хтось перемагає, значить хтось програє": Портников пояснив ставлення Трампа до Путіна і Зеленського

вівторок, 17 вересень 2024, 0:18

Журналіст Віталій Портников пояснив, чому Трамп не говорить про Україну з точки зору перемоги, а виключно з точки зору закінчення війни. Про це він розповів у етері телеканалу "Еспресо", передають Патріоти України. "Він вважає, що в нього гарні стосунк...

Але є "але": Столтенберг визнав, що НАТО могло б не допустити вторгнення РФ до України у 2022 році

понеділок, 16 вересень 2024, 23:49

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Альянс міг би зробити більше для озброєння України, щоб запобігти російському вторгненню у 2022 році Про це повідомляє Reuters, передають Патріоти України. "Зараз ми надаємо військові засоби для війн...