"Незаконно призначений" і не тільки: Суд вирішив звільнити главу НАБУ Ситника й порушити проти нього справу, - ЗМІ

Суд прийняв таке рішення за клопотанням раніше звільненого керівника підрозділу детективів НАБУ Олександра Карєєва.

Окружний адмінсуд Києва ухвалив звільнити Артема Ситника з посади директора НАБУ. Мін'юст при цьому повинен викреслити Ситника з реєстрів як керівника, повідомляють Патріоти України.

Крім того, суд ухвалив направити в ДБР вказівку відкрити кримінальну справу за невиконання рішення КС Ситником (стаття 382) і за спробу незаконного захоплення влади (стаття 109), а також незаконне присвоєння владних повноважень (стаття 353). Про це йдеться в рішенні суду від 26 жовтня, яке опинилося у розпорядженні ЗМІ. Суд прийняв таке рішення за клопотанням раніше звільненого керівника підрозділу детективів НАБУ Олександра Карєєва. Його рішенням ОАСК у цей же день поновили на посаді, визнавши розпорядження Ситника про звільнення незаконним.

Також, за клопотанням Карєєва, було видано окреме рішення, в якому визначили: щоб уникнути подальших правопорушень із боку директора НАБУ, необхідно виконати рішення Конституційного суду від 28 серпня 2020 року. Воно визнає указ про призначення Ситника незаконним.

Суд серед іншого постановив:

  • направити заступникам Ситника вказівку "вжити відповідних заходів реагування" через невиконання рішення КС (тобто, очевидно, вирішити – хто з них буде в.о. глави НАБУ замість Ситника, зазначили журналісти);
  • зажадати від Кабміну виділити міністра для координації діяльності НАБУ, ту ж вказівку направити в Радбез;
  • дати вказівку Мін'юсту викреслити Ситника з Єдиного реєстру як керівника НАБУ;
  • всі перераховані органи повинні повідомити ОАСК протягом місяця після отримання цього рішення про вжиті заходи щодо його виконання.

У мотивувальній частині рішення зазначається, що в листопаді 2019 року проти Олександра Карєєва почали службове розслідування. Воно було пов'язане з одним із кримінальних проваджень, які вів детектив. У травні наказом Ситника Карєєва звільнили з НАБУ.

Окружний адмінсуд визнав незаконним і саме службове розслідування, і два накази Ситника – про дисциплінарне стягнення детектива та його звільнення.

Джерело: Страна

"Іскра" передала ЗСУ нову РЛС 35Д6М

середа, 2 грудень 2020, 5:45

КП «НВК «Іскра» передала ЗСУ нову РЛС 35Д6М, виготовлену в рамках державного замовлення 2020 року. У травні на підприємстві вже проводили модернізацію наявної на озброєнні радіолокаційної станції 19Ж6 до рівня 35Д6М. Сімейство радарів 35Д6 вже значний ...

Хіти тижня. "Давайте без політики": Аваков виступив з гучною заявою про повний локдаун в Україні (відео)

середа, 2 грудень 2020, 0:35

За словами міністра, жорсткий карантин повинен тривати в Україні 3 або 4 тижні. Глава Міністерства внутрішніх справ України заявив, що в країні необхідно в терміновому порядку вводити локдаун. Про це він сказав в своєму зверненні, повідомляють Патріоти...