Самопроголошений президент Білорусі Александр Лукашенко 3 січня підписав поправки до закону, які визначають права й повноваження чинного та колишніх глав держави, зокрема гарантії недоторканності. Про підписання закону повідомила пресслужба Лукашенка, а про його деталі розповідала білоруська служба "Радіо Свобода", передають Патріоти України.
Нова редакція закону "Про президента Республіки Білорусь" має на меті привести його у відповідність до конституції, оновленої у 2022 році. Ключова зміна стосується гарантій для президента Білорусі та його родини. Серед іншого, члени сім’ї чинного голови держави – батьки, член подружжя та діти – отримують усі гарантії, що й він сам, за винятком зарплати.
Після припинення повноважень президент Білорусі стає делегатом Всебілоруських народних зборів (новий орган, закріплений у конституції 2022 року), а за його згодою – довічним членом Ради Республіки (верхня палата білоруського парламенту).
Також він матиме довічну державну охорону і разом із членами родини "не може бути притягнутий до кримінальної відповідальності за дії, вчинені у зв’язку зі здійсненням своїх повноважень президента", не може бути затриманий чи судимий за них.
Закон містить низку інших гарантій для експрезидента Білорусі, наприклад про грошове й матеріальне забезпечення, медичне страхування за рахунок бюджету, а також право на держфінансування для просування білоруських національних інтересів та культури.
Канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що не представлятиме Соціал-демократичну партію Німеччини (СДПН) на коаліційних переговорах із Християнсько-демократичним союзом (ХДС), який переміг на виборах. Про це повідомляє Bild і tagesschau, передають Патріот...
Фрідріх Мерц заявив, що абсолютним пріоритетом для нього стане зміцнення Європи і незалежність від США. Лідер Християнсько-демократичного союзу Фрідріх Мерц заявив, що вважає пріоритетом своєї політики на майбутньому посту канцлера Німеччини незалежніс...