Нова небезпека? Чи можуть росіяни побудувати тунель під Каховським водосховищем - відповідь доктора наук

Доктор технічних наук, професор, завідуючий кафедрою будівництва геотехніки, геомеханіки "Дніпровської політехніки" Сергій Гапєєв розповів, чи можливе таємне будівництво росіянами тунелю під Каховським водосховищем для проникнення їхніх диверсійно-розвідувальних груп на Дніпропетровщину. Про це він заявив в коментарі Суспільному, передають Патріоти України.

За словами науковця, є технології, які дозволяють побудувати ймовірний тунель в нестійких чи слабостійких породах. Він пояснив, що це можливо зробити як з поверхні, так і підземним способом.

"Це чисто теоретично, технологічно, не беручи до уваги питання коштів, ресурсів та іншого. Якщо ми говоримо про перекидання якихось диверсійно-розвідувальних груп ворога по такій споруді, ми маємо розуміти, що це людина в спорядженні, в індивідуальних засобах захисту. А ще зброя, додаткова зброя, боєкомплекти тощо. Для того, щоб вона дісталася якогось кінцевого пункта, могла виконувати бойову задачу, вона має хоч з мінімальним комфортом переміщуватися. Не повзком, а на своїх ногах", - зазначив Гапєєв.

Розмір об’єкту, як розповів науковець, має бути шириною принаймні 70 см, висотою - хоча б півтора метри. За таких розмірів будівництво важко буде не помітити, таємно проводити роботи не вдасться.

"Потрібно спеціальне обладнання, побудувати такий підкоп в короткі терміни неможливо. Споруда має бути надійною, щоб вона не завалилася. Не завалила тих людей, які по ній переміщуються. Також ми розуміємо, що можливий вогневий вплив на трасі цього тунелю. Він має витримувати влучання артилерійських снарядів, вибухи", - заявив він.

До того ж, за його словами, потрібно зробити кріплення, а для нього - багато каміння або дерева. Він додав, що можна використати трубу великого діаметру, металеву чи з полімеру, але їх потрібно якось транспортувати й складати.

"Побудова такої конструкції теоретично можлива. Навіть в тих ґрунтах, які там є. Але таємного будівництва, на мій погляд, очікувати складно. Його буде дуже видно. Досвід побудови метрополітену показує: щоб пройти 200 метрів подібного тунелю великого діаметру, потрібно спеціальний отвір технологічний, де встановлюють спеціальне обладнання. Багато людей потрібно, потрібні комунікації, підвести воду", - пояснив доктор технічних наук, додавши, що аби прокласти тунель, знадобиться десь пів року і багато ресурсів.

Чутки про будівництво росіянами тунелю під Каховським водосховищем

Нещодавно соцмережами розповсюджували інформацію, що нібито російські ДРГ можуть проникати на Дніпропетровщину завдяки підкопу через колишнє Каховське водосховище. Начальник Нікопольської РВА Євген Євтушенко прокоментував цю інформацію. Він зазначив, що насправді, водосховище не є висохлим, а побудова тунелю довжиною 4.6 кілометри (саме такою є мінімальна відстань між берегами колишнього водосховища) таємно від представників Сил оборони України неможлива.

"Жодних інженерних робіт, техніки, працівників в кількості достатній для побудови такого тунелю не фіксується", - заявив Євтушенко.

Кількість жертв червневої повені на Херсонщині, що сталася внаслідок руйнування Каховської ГЕС росіянами, значно перевищує оцінки не лише Росії, але й України. Йдеться про сотні і сотні загиблих, пише Associated Press за результатами журналістського розслідування.

"Якщо спиратися на заяви": Чим відрізняється МБР від ракети середньої дальності - пояснення

субота, 23 листопад 2024, 7:30

Різниця між міжконтинентальними балістичними ракетами (МБР) та балістичними ракетами середньої дальності (БРСД) у випадку РС-26 "Рубеж", також ймовірно відомої як "Орешник", полягає в класифікації, визначеній Договором про ліквідацію ракет середньої і ...

Шантаж триває: В ISW оцінили вплив ударів "Орєшніком" і погрози Путіна на хід війни в Україні

субота, 23 листопад 2024, 6:30

Обстріл Дніпра балістичною ракетою "Орєшнік" та заяви російського диктатора Володимира Путіна, не свідчать про істотні зміни в ударних можливостях Росії або ризик застосування нею ядерної зброї, передають Патріоти України з посиланням на звіт Інститу...