В Україні зробили перший крок до введення податкової амністії. У Верховній Раді 245 голосами підтримали президентський законопроєкт №5153 про введення "нульовий" декларації для всіх, хто хоче узаконити зароблені в тіні активи, передають Патріоти України.
Документ був в передвиборчій програмі і президента, і його партії "Слуга народу". Нові правила дозволяють українцям узаконити доходи, зароблені в тіні.
Що мені дасть нульова декларація?Нові правила фінансового моніторингу посилюються з кожним роком. Українцю, які збирав гроші з тіньової зарплати під матрацом, практично неможливо відкрити великий депозит в банку. Компанії в свою чергу виводили гроші в офшори, купували майно і намагалися заховати його від податкової.
Величезні тіньовий сектор став джерелом доходів і простих українців, і бізнесу. Заповнювати декларацію зможуть не всі. Так, таку можливість нададуть:
Кому не можна подавати декларацію?
Що потрібно декларувати?
Що не можна декларувати?
Коли потрібно подавати декларацію?
Скільки потрібно заплатити?
Що не потрібно декларувати?
Більш ніж 30% українського ВВП перебуває в тіні, йдеться в даних Мінекономіки. І це ще позитивні прогнози, за різними оцінками ця цифра доходить до 50% всієї економіки. Приблизно 3,4 млн українців (дані Держстату) в працездатному віці офіційно ніде не працюють і не показують свої доходи.
Щоб узаконити майно й активи, які зароблені в тіні, потрібно буде всього лише один раз подати декларацію в період із 1 липня 2021-го до 1 липня 2022-го. Якщо є готівка, її потрібно покласти на рахунок у банку або ж купити облігації внутрішньої держпозики (цінні папери).
Головне: карати за задекларовані "тіньові" активи не будуть. Це дозволить один раз показати свої статки, а далі жити за законом. "Нульову" декларацію підтримують і народні депутати, і представники експертного середовища. Ба більше, її впровадження президент Зеленський обіцяв під час передвиборчої кампанії.
Керівний партнер Baker Tilly Ukraine Олександр Почкун впевнений, що податкова амністія також дозволить розв'язати і проблеми для бізнесу. "Чимало українських підприємств структуровані через іноземні юрисдикції. Часто це роблять не для податкової оптимізації, а для того, щоб усі суперечки відбувалися в іноземній юрисдикції. У цивілізованих судах обстоювати свої права простіше. Не завжди це можна зробити просто і відкрито. Це робили через дарування, номінальних директорів тощо. Зараз власникам треба декларувати свої права володіння. І тут виникає питання можливості регуляторного тиску на декларанта", – пояснив у коментарі Почкун.
Глава податкового комітету Верховної Ради Данило Гетманцев як позитивний приклад розповідає про досвід Аргентини. Там таке нововведення дозволило значно поповнити бюджет країни.
"Мені подобається історія Аргентини, де 2016 року прийшов новий президент Маурісіо Макрі, провів амністію капіталу й закликав повернути гроші в країну. І це дозволило вивести на світ божий 117 мільярдів доларів, не тільки в грошах, але й в інших активах. Адже амністувати потрібно не тільки капітал, але і, скажімо, нерухомість, яка є в Україні й за кордоном, інші цінності", – сказав Гетманцев.
Щоб нульова декларація заробила, бізнес і прості українці повинні довіряти органам влади, з іншого боку тих, хто відмовиться показувати сірі доходи, потрібно перевіряти і карати. Інакше ідея так і залишиться нереалізованою.
Запроваджені США санкції проти «Газпромбанку» ставлять під загрозу енергетичну безпеку деяких країн Центральної Європи. Про це заявив міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто, повідомляють Патріоти України з посиланням на Bloomberg. За словами ...
Росія знайде способи розрахунків за газ після того, як США ввели санкції щодо Газпромбанку. Про це сказав речник Кремля Дмитро Пєсков, повідомляють Патріоти України із посиланням на російські ЗМІ. "Варіанти будуть знайдені якісь. Повністю блокуючі захо...