Нищівна критика з Варшави: "Нас зрадили, і переможець - Путін", - уповноважений президента Польщі не добирав виразів, критикуючи Вашингтон та Берлін щодо "Північного потоку-2"

Міністр при президенті Польщі Анджей Дера прокоментував укладену між Німеччиною та США угоду про завершення будівництва газопроводу "Північний потік-2", повідомляють Патріоти України з посиланням на Польське радіо.

"Світом правлять гроші, а не цінності. Польща стала на бік цінностей", - так міністр при президенті Польщі Анджей Дера прокоментував укладену між Німеччиною і США угоду про завершення будівництва газопроводу "Північний потік-2".

"Що стосується "Північного потоку-2", то рішення було прийнято набагато раніше і послідовно виконувалися. Польська зовнішня політика полягала в тому, що ми шукали союзників у питанні зупинки "Північного потоку-2", - нагадав Дера. Він зазначив, що "проти будівництва "Північного потоку-2" висловилися "всі країни Балтії, Євросоюз, Європарламент. Виявилося, що Німеччина вище Європейського Союзу, інтереси Німеччини важливіші за інтереси Європейського Союзу. І це свідчить про серйозну проблему", - додав Дера.

"Нас зрадили, і переможець - президент Путін, Росія перемогла, їй гарантовано поставки газу на найближчі роки, потужні джерела коштів. Німеччина буде розподіляти цей газ, можливо, знайде технологію для використання цього газу. Вони також отримають від цього величезний прибуток, а інші будуть просто спостерігати за цим", - резюмував Дера.

Нагадаємо, 21 липня адміністрація Байдена і МЗС Німеччини повідомили про угоду щодо припинення спору з приводу газопроводу. Хоча в тексті американо-німецької угоди про це немає згадки, представники Держдепартаменту США заявили, що угода означатиме відмову від спроб зупинити проєкт за допомогою санкцій. За словами Вашингтона, метою цієї юридично необов'язкової угоди є обмеження негативного впливу "Північного потоку-2" на Україну і країни регіону, зокрема Польщу.

У межах угоди Німеччина також має використовувати всі можливі засоби тиску, щоб продовжити на термін до 10 років угоду про транзит газу з РФ через Україну, термін дії якої закінчується у 2024 році. Україна щорічно отримує 1,5-3 млрд доларів за транзит.

Німеччина також створить Зелений фонд для України, щоб "підтримати енергетичну трансформацію України, енергоефективність та енергетичну безпеку". Для цього Німеччина має внести не менше 175 мільйонів доларів США і разом із США "підтримати та просувати" інвестиції у розмірі не менше 1 мільярда доларів США.

​«Предал все и всех, мерзавец и подонок»: Гиркин привітав колишнього друга з проходженням до Держдуми РФ з партією «Жуликов и Воров» Путіна

субота, 25 вересень 2021, 11:19

Екс-командир незаконних збройних формувань на Донбасі Ігор Гіркін привітав колишнього «друга» Олександра Юрійовича Бородай, а «ныне — мерзавца и подонка» з проходженням до Держдуми РФ від партії «Єдина Росія». За словами Гиркин, «ЕР» заслужила назву - ...

"Домашнє завдання виконано": Грузія завершує визначені реформи і збирається подавати заявку на вступ у ЄС

субота, 25 вересень 2021, 10:21

Попереду України щодо інтеграції до євро-атлантичних структур наразі перебувають і Грузія і Молдова. Послідовність виконання реформ - ключовий фактор успіху. Грузія має намір втілювати реформи та ініціативи, аби у 2024 році подати заявку на вступ у Євр...