Очікують за кілька місяців: Україна замовила в Литви антидронові рушниці (відео)

Міністерство оборони України здійснило закупівлю радіолектронних рушниць через Агенцію з підтримки та постачання НАТО.

Україна замовила в Литви антидронові рушниці для ефективної боротьби з ворожими БПЛА. Про це повідомляють Патріоти України з посиланням на інтерв’ю Головнокомандувача ЗСУ генерал-полковника Руслана Хомчака.

Їх постачання до війська очікується за декілька місяців. Міністерство оборони України здійснило закупівлю радіолектронних рушниць через Агенцію з підтримки та постачання НАТО.

"Цього року МОУ вперше вийшло на закупівлю не за якимись там “схемами”, а через відкритий натівський майданчик. Тобто безпосередньо, не через наших спецекспортерів. Я не проти них, але все повинно бути відкрито, прозоро і швидко", – пояснив Руслан Хомчак.

Через Агенцію Міністерство оборони України вже придбало для потреб Збройних Сил України гусеничні стрічки для бойових машин піхоти БМП-1 та БМП-2. Самостійний вихід на міжнародні ринки дозволить значно зекономити кошти на закупівлях та уникнути більшості корупційних ризиків, які присутні коли оборонне відомство вимушено користуватися послугами компаній-посередників.

Придбання гусеничних стрічок відбулось у листопаді 2020 року. "Оскільки така закупівля відбулася вперше, то довелося подолати безліч бюрократичних питань – це оформлення відповідних дозволів, документів, усього іншого. Я впевнений, що наступного року все буде набагато швидше", – розказав Головнокомандувач ЗСУ

Закупівля відбувалась з проведенням всіх необхідних випробувань, включно з тестуванням у зоні бойових дій. "І коли ми вийшли з потрібними нам характеристиками, то виграли ті, хто це нам забезпечив. Усе прозоро. Але перед цим ми додатково випробували рушниці в зоні бойових дій", – додав Руслан Хомчак.

Джерело: Обозреватель

"Якщо спиратися на заяви": Чим відрізняється МБР від ракети середньої дальності - пояснення

субота, 23 листопад 2024, 7:30

Різниця між міжконтинентальними балістичними ракетами (МБР) та балістичними ракетами середньої дальності (БРСД) у випадку РС-26 "Рубеж", також ймовірно відомої як "Орешник", полягає в класифікації, визначеній Договором про ліквідацію ракет середньої і ...

Шантаж триває: В ISW оцінили вплив ударів "Орєшніком" і погрози Путіна на хід війни в Україні

субота, 23 листопад 2024, 6:30

Обстріл Дніпра балістичною ракетою "Орєшнік" та заяви російського диктатора Володимира Путіна, не свідчать про істотні зміни в ударних можливостях Росії або ризик застосування нею ядерної зброї, передають Патріоти України з посиланням на звіт Інститу...