Україна могла вступити до НАТО ще у 2006 році. На той момент Росія з якихось причин не перешкоджала цьому так затято, як за два роки потому, у 2008-му. Тодішній президент України Віктор Ющенко наполягав на отриманні плану дій щодо членства, а глава уряду, Віктор Янукович, заперечував. Про це заявив Стів Пайфер, помічник держсекретаря США з питань Європи у 2000-2004 роках у проєкті ТСН "USA-UA: Секретні файли Білого дому", передають Патріоти України.
За його словами, до 2008 року, коли Росія почала гучно протестувати проти вступу України до НАТО, у нашої держави були всі шанси стати членом альянсу. "З одного боку був президент України, який казав – я хочу план дій щодо членства, а з іншого – премʼєр-міністр, який казав - ні. На мою думку, якби Віктор Янукович підтримав план дій щодо членства в НАТО, це цілком могло би статися 2006 року, тому що на той момент Росія з якихось причин протестувала не настільки голосно, як це було 2008 року", – сказав Пайфер.
Шлях до зближення з НАТО Україна розпочала практично одразу після проголошення незалежності. Так, вже у 1992 році президент Леонід Кравчук відвідав штаб-квартиру Північноатлантичного альянсу у Брюселі, а за два роки, у 1994-му, Україна першою серед пострадянських держав уклала договір з НАТО в рамках ініціативи "Партнерство заради миру".
Окупанти можуть імітувати пуск міжконтинентальної балістичної ракети, щоби активувати усі українські ППО. Про це військово-політичний оглядач Олександр Коваленко розповів в ефірі "Київ 24", передають Патріоти України. "Той самий "Сармат", коли проходив...
Телеканал CNN отримав від джерела в українських силах безпеки фото, на яких, як стверджується, представлені уламки ракети, якою російські війська вдарили по Дніпру 21 листопада, передають Патріоти України . "Джерело в українських силах безпеки надало ф...