Україна могла вступити до НАТО ще у 2006 році. На той момент Росія з якихось причин не перешкоджала цьому так затято, як за два роки потому, у 2008-му. Тодішній президент України Віктор Ющенко наполягав на отриманні плану дій щодо членства, а глава уряду, Віктор Янукович, заперечував. Про це заявив Стів Пайфер, помічник держсекретаря США з питань Європи у 2000-2004 роках у проєкті ТСН "USA-UA: Секретні файли Білого дому", передають Патріоти України.
За його словами, до 2008 року, коли Росія почала гучно протестувати проти вступу України до НАТО, у нашої держави були всі шанси стати членом альянсу. "З одного боку був президент України, який казав – я хочу план дій щодо членства, а з іншого – премʼєр-міністр, який казав - ні. На мою думку, якби Віктор Янукович підтримав план дій щодо членства в НАТО, це цілком могло би статися 2006 року, тому що на той момент Росія з якихось причин протестувала не настільки голосно, як це було 2008 року", – сказав Пайфер.
Шлях до зближення з НАТО Україна розпочала практично одразу після проголошення незалежності. Так, вже у 1992 році президент Леонід Кравчук відвідав штаб-квартиру Північноатлантичного альянсу у Брюселі, а за два роки, у 1994-му, Україна першою серед пострадянських держав уклала договір з НАТО в рамках ініціативи "Партнерство заради миру".
Спецпредставник президента США Кіт Келлог заявив, що стаття, опублікована газетою The Times, викривила його слова про «розділ» України. Про це написав він на своїй сторінці у соцмережі X у суботу, 12 квітня, передають Патріоти України. Келлог зазначає,...
Після заяви головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського про необхідну кількість мобілізованих чоловіків для українського війська щомісяця, колишній речник Генштабу ЗСУ, військовий експерт Владислав Селезньов повідомив, що потреби у мобілізації також мо...