Нафтогаз оприлюднив розмір премії, яку виписав собі керівник компанії. Одержавши ці гроші, він залишився невдоволеним і тепер заявляє, що компанія з ним повністю не розрахувалась. Мовляв, з урахуванням усіх бонусів і компенсацій мало бути більше. Йдеться про екс-очільника Нафтогазу Андрія Коболєва, який поскаржився на скупість теперішнього топ-менеджменту в інтерв'ю виданню Forbes Україна, передають Патріоти України.
З приводу цього інтерв'ю НАК Нафтогаз України оприлюднив заяву, в якій йдеться про матеріальні і моральні зловживання відставного керівника компанії. У матеріалі, оприлюдненому прес-службою Нафтогазу, йдеться, що Андрій Коболєв отримав 599,6 мільйона гривень премії за перемогу Нафтогазу у судовому процесі з Газпромом, який розглядався у Стокгольмському арбітражі.
Тоді Нафтогаз відсудив у Газпрому на користь держави 5 мільярдів доларів. І саме тоді топ-менеджмент компанії отримав премії за цю перемогу. "У 2018 році пану Коболєву було нараховано та виплачено першу частину премії у розмірі 261 млн грн. Наразі триває розгляд кримінальної справи щодо правомірності нарахування та виплати вищезгаданої першої частини премії. Ключове – премія значно перевищувала граничний показник винагороди, визначений Урядом для нього як керівника компанії, 100% акцій якої належать державі в особі Уряду України", - йдеться в інформації Нафтогазу.
Та очевидно, 281 мільйона гривень винагороди (на теперішні гроші це близько 10 мільйонів доларів) топ-менеджеру видалося замало, тому що він подбав про додаткову угоду. За цією угодою, при звільненні з Нафтогазу він отримав ще одну преміальну виплату, яка в сумі із першою виплатою склала майже 600 мільйонів гривень.
Причому ця додаткова угода, про яку Андрій Коболєв завбачливо подбав ще в 2020 році, перебуваючи на посаді топ-менеджера Нафтогазу, була укладена і підписана у дивний спосіб. Вона була складена як додаткова угода до трудового контракту, якою передбачалась автоматична виплата Коболєву другого траншу премії у випадку припинення його повноважень як голови правління Нафтогазу.
Ця угода була підписана особисто Андрієм Коболєвим та головою Наглядової ради Нафтогазу Клер Спотісвуд. Тобто, в Наглядовій раді також очевидно вважали, що внесок Коболєва у перемогу в Стокгольмському арбітражі був недооцінений і потребує додаткової винагороди.
У Нафтогаз вважають, що всі ці маніпуляції з державними (!) грошима вимагають оцінки як з позицій права, так і з позицій моралі. "Окрім юридичних аспектів, виникає багато запитань і до морально-етичного виміру. Пан Коболєв отримав більшу частину премії, що призначалася для всієї команди, яка працювала над Стокгольмським арбітражем, незважаючи на те, що він безпосередньо навіть не керував цим напрямом. При цьому А.Коболєв гарантував тільки собі виплату другої частини премії… Отже, справедливість нарахування премії А.Коболєву є сумнівною, як і механізм її виплати… В підсумку – перед правоохоронними органами стоїть питання законності та процедури нарахування премії, перед суспільством - етичності її розмірів. На рівні країни – знівельовано вагу перемоги і гордість за тих, хто зміг здолати Газпром і Путіна", - йдеться в заяві Нафтогазу.
Падіння цін на нафту і період надлишкової пропозиції, що насувається, можуть створити ідеальну можливість для посилення санкцій щодо російських поставок до такого ступеня, що вони фактично почнуть бити по кишені Кремля, передають Патріоти України з по...
На базі одного з навчальних центрів створена перша у Збройних Силах України школа підготовки операторів безпілотних наземних роботизованих комплексів. Про це у Фейсбуці повідомляє Генеральний штаб Збройних сил України, передають Патріоти України. Школа...