Офіс президента знав про блокування військової допомоги США ще в липні, але приховував це, - український дипломат

За словами Олени Зеркаль, дипломатична телеграма, у якій ішлося про проблеми з наданням Україні військової допомоги, надійшла до Києва в липні.
Олена Зеркаль. Фото: Україна молода.

Офіс президента України знав про блокування військової допомоги США в липні. Про це заступниця міністра закордонних справ Олена Зеркаль розповіла в інтерв'ю The New York Times, опублікованому 3 грудня, передають Патріоти України.

За словами Зеркаль, дипломатична телеграма, у якій ішлося про проблеми з наданням Україні військової допомоги, надійшла до Києва в липні. Вона не назвала точної дати, але зазначила, що це сталося до 30 липня і після телефонної розмови між президентом США Дональдом Трампом та українських лідером Володимиром Зеленським, яка відбулася 25 липня.

Зеркаль наголосила, що МЗС і Офіс президента одночасно отримали цю телеграму. Дипломатка додала, що після початку процедури імпічменту Трампа ОПУ намагався приховати інформацію, яка може зашкодити американському президенту.

За словами Зеркаль, помічник Зеленського Андрій Єрмак у вересні просив її уникати коментарів у ЗМІ на будь-яку тему. Головним посланням Єрмака було "мовчати, не коментувати без дозволу", підкреслила вона.

Зеркаль також розповіла, що глава МЗС Вадим Пристайко скасував її поїздку у США, заплановану на жовтень. За її словами, Пристайко був стурбований можливим обговоренням затримки військової допомоги Україні та інших питань, пов'язаних із початком процедури імпічменту Трампа. Вона зазначила, що мала намір зустрітися із членами Конгресу США для обговорення санкцій проти Росії, проте питання про затримку військової допомоги могли також виникнути.

Слова Зеркаль підтвердила під час свідчень у Конгресі заступниця помічника міністра оборони США з питань відносин з Україною, Росією та країнами Євразії Лора Купер, зазначає The New York Times. В ОПУ журналістам не відповіли на запит стосовно заяви Зеркаль про те, що уряд знав про затримання допомоги, і про причини скасування її поїздки у США.

Зеркаль написала заяву про звільнення з посади 28 листопада. Наприкінці серпня видання Politico повідомило, що Трамп ухвалив рішення переглянути програму надання допомоги Україні для зміцнення національної безпеки й оборони, щоб переконатися, що гроші Сполучених Штатів в Україні використовують в інтересах Вашингтона. Трамп не підтверджував цієї інформації. Віцепрезидент Майк Пенс заявляв, що надання Україні військової допомоги залежить від її успіхів у боротьбі з корупцією.

12 вересня адміністрація президента розблокувала програму військової допомоги. 19 вересня Палата представників Конгресу США після затримки схвалила виділення Україні коштів для зміцнення безпеки. 22 вересня Трамп заявив, що підтримував Україну із самого початку, але дуже розчарований тим, що інші країни не допомагають цій країні тією самою мірою. 24 вересня він визнав, що зупиняв програму допомоги Україні, домагаючись, щоб Євросоюз також виділяв кошти Києву.

24 вересня спікерка Палати представників Конгресу США демократка Ненсі Пелосі оголосила про початок офіційного розслідування в межах процедури імпічменту Трампа у зв'язку зі скандалом, який почався після публікацій The Washington Post і The New York Times про ймовірний тиск Трампа на президента України Володимира Зеленського під час телефонної розмови 25 липня.

25 вересня було опубліковано стенограму липневої розмови Трампа і Зеленського. Із неї випливає, що Трамп порушив питання про розслідування діяльності в Україні Гантера Байдена – сина колишнього віцепрезидента США і свого ймовірного суперника на президентських виборах 2020 року Джо Байдена. Зеленський пообіцяв Трампу, що новий український генпрокурор "подивиться на ситуацію".

Глава Білого дому називає розслідування "полюванням на відьом" і наполягає, що не тиснув на Зеленського. Президент України заявив, що під час телефонної розмови його ні до чого "не підштовхували", і підкреслив, що не хоче бути втягнутим у виборчу кампанію у США.

Посол США в Євросоюзі Гордон Сондленд заявляв, що надання військової допомоги Україні залежало від публічної заяви Зеленського про розслідування діяльності української компанії Burisma, до ради директорів якої входив Гантер Байден. 2 грудня Республіканська партія США опублікувала 123-сторінкову доповідь, що заперечує звинувачення на адресу Трампа, які можуть призвести до його імпічменту.

Терор триває: Росіяни "віджали" тисячі гектарів землі у жителів окупованої частини Луганщини

субота, 18 січень 2025, 22:25

Жителі тимчасово захоплених військами Росії населених пунктів на Луганщини все частіше залишаються без житла та земельних ділянок. Окупанти "віджали" у регіоні ще 18 тисяч гектарів землі, яку вони самі ж визнали такою, що не має власників. Про це повід...

Українська компанія допомагала росіянам будувати ядерні лабораторії, - СБУ (фото)

субота, 18 січень 2025, 20:32

Співробітники Служби безпеки України викрили на Дніпропетровщині підприємство, що допомагало Росії будувати лабораторії, в яких ворог розробляє ядерну зброю. Про це йдеться на офіційному сайті Служби безпеки України, передають Патріоти України. За інфо...