
Російське командування поставило своїм підрозділам завдання до 24 лютого 2026 року - річниці початку повномасштабного вторгнення – продемонструвати "захоплення" більш ніж десяти українських населених пунктів. Про це розповів "Телеграфу" речник Сил оборони Півдня України Владислав Волошин, передають Патріоти України.
Він зазначив, що за даними української розвідки, підрозділам РФ наказано зайти до низки населених пунктів, встановити там російські прапори, зафіксувати це на відео або фото, після чого – залишити територію.
До переліку, зокрема, входять Новоселівка, Олексіївка, Олександроград, Новоолександрівка, Воскресенка, Орестопіль, Тернове, Зелений Гай, Андріївка, Клевцове, Відрадне, Братське. Також до списку РФ увійшли Тернувате і Придорожнє, де спроби встановити триколори вже фіксувалися.
Йдеться про райони на стику Донецької, Дніпропетровської та Запорізької областей.Як наголошує речник Сил оборони півдня, мета таких дій – не закріплення на місцевості, а створення інформаційного ефекту. Російські окупанти мають продемонструвати нібито контроль над територією, щоб посилити позиції Москви на можливих переговорах щодо завершення війни.
Ця тактика вже отримала неофіційну назву – "прапоровтики". Ворожі групи заходять у населений пункт, швидко знімають відео з триколором і залишають його. У деяких випадках такі групи знищуються українськими силами. Таким чином, йдеться про спробу створити медійну "картинку" замість реального просування та утримання територій.
Державна служба з етнополітики та свободи совісті 24 червня розпочне вивчення можливих зв’язків Почаївської Свято-Успенської лаври з іноземною релігійною організацією, діяльність якої заборонена в Україні, передають Патріоти України з посиланням на сай...
Президент Володимир Зеленський у коментарі журналістам заявив, що ретранслятори у Білорусі, які допомагали російським дронам влучати по Україні, перестали працювати з 22 червня, передають Патріоти України. . За словами глави держави, головнокомандувач...