"Опинились у такій ситуації": Деякі країни НАТО не хочуть бачити Україну в Альянсі, - нардеп Чернєв

Голова Постійної делегації ВР у Парламентській асамблеї НАТО, заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки Єгор Чернєв наголосив, що позиція України не змінилася - єдиним легітимним інструментом, який буде підтверджувати, що ми йдемо в НАТО, є запрошення. Однак, за його словами, деякі країни НАТО не хочуть бачити Україну в Альянсі. Про це він розповів в інтерв'ю "Укрінформу", передають Патріоти України.

"Але ми, знаєте, зараз знаходимося в такій ситуації, «contra spem spero» (Без надії сподіваюсь - ред.)... сподіваємося попри те, що надії немає, майже немає. І в принципі, прямим текстом ми чуємо від наших партнерів, що запрошення не буде (на липневому саміті у Вашингтоні - ред.). Але це не означає, що ми маємо скласти руки і погодитися з тим, що, окей, давайте, були двері, зараз буде міст, я не знаю, що буде наступним, – стеля, підлога чи щось іще. Ми говоримо з нашими партнерами, нас підтримують балтійські країни, нас підтримує Польща, нас підтримує багато європейських країн, про те, що все-таки запрошення має бути. Поки що політичне запрошення, яке не запускає одразу процеси ратифікації в країнах – членах Альянсу щодо українського вступу до НАТО, але резервує за нами ось цей 33-й стілець і гарантує, що Україна стане членом НАТО за певних умов", - зазначив він.

За словами нардепа, Україна зараз перебуває в такій ситуації, коли деякі партнери кажуть – ви ще не готові, але не кажуть – що потрібно зробити, щоб були готові й щоб це їх задовольнило та зняло всі питання, щоб ми стали членами НАТО.

"І ось ці умови також дуже важливо отримати. Якщо ця умова – закінчення війни, пропишіть це як закінчення війни, або умова – реалізація якихось реформ, давайте пропишемо конкретний перелік реформ. Знаєте, ось ця невизначеність якраз-таки грає їм у плюс, тому що цей процес може тривати постійно", - наголосив Чернєв.

Єгор Чернєв нагадав, якщо подивитися на країни, які вступали до НАТО під час останнього великого розширення, наприклад, 2004 рок – країни Балтії, або до цього, 1997-го, – Польща, Чехія та інші країни колишнього Варшавського договору. Вони не відповідали на 100% всім стандартам НАТО.

"Україна зараз відповідає 30% стандартів НАТО, технічним стандартам, це середній показник для країн-членів Альянсу, тому що на 100% не відповідає ніхто. Хтось не має відповідати, наприклад, стандартам, що стосуються Військово-морських сил. Тому що немає там Військово-морських сил або інших якихось формувань, тому казати, що Україна не готова через відсутність реформ, – я думаю, що це просто позиція, за якою ховаються для того, щоб не просувати цю тему. Чому це відбувається, – це вже інше питання, тому що ми можемо тільки здогадуватися, можемо говорити про те, що, можливо, це предмет торгу з Російською Федерацією. Можливо, це внутрішня боротьба у Сполучених Штатах між демократами та республіканцями, але ми стаємо заручниками цієї історії. І знову ж таки, повторюся, це не означає, що ми маємо опускати руки і не йти туди", - резюмував Єгор Чернєв.

"Випробування пройшли успішно": Путін розповів, чим Росія атакувала Дніпро 21 листопада

четвер, 21 листопад 2024, 20:04

Російські війська сьогодні, 21 листопада, вдарили по Дніпру балістичною ракетою середньої дальності під назвою «Орешник». Про це заявив російський диктатор Володимир Путін, передають Патріоти України. Під час своєї промови Путін повідомив про «успішне ...

Знищили цілий взвод: Українські розвідники завдали удару по полігону з окупантами у Запорізькій області (відео)

четвер, 21 листопад 2024, 19:30

Військові української розвідки завдали ракетного удару по полігону з російськими окупантами у Запорізькій області. У результаті - знищено цілий взвод. Про це повідомило Головне управління розвідки Міноборони у Telegram, передають Патріоти України. . З...