Політолог-американіст Олександра Філіпенко поділилася своєю думкою щодо того, як змінилось ставлення США до Росії і Китаю в контексті глобальної політики. Вона переконана, що навіть до публікації аналітики Єльського університету, яка звертає увагу до програшного становища Росії, можна було прогнозувати, що Дональд Трамп та його адміністрація вже не вважають Росію рівним собі суперником. Про це Філіпенко розповіла в коментарі OBOZ.UA. За її словами, не дивлячись на велику кількість ядерної зброї, Росія вже не є основним партнером у стратегічних переговорах, передають Патріоти України.
"Навіть до публікації Єльського університету, до публікації ось цього аналітичного центру, можна було б говорити про те, що Дональд Трамп і загалом американська адміністрація не вважає Росію рівним собі суперником", – пояснила експертка.
Ілюстрацією до цього став нещодавній інцидент, коли Путін привітав Трампа з його політичними досягненнями, заявивши, що Росія і США повинні "на рівних проводити переговори, обговорювати питання стратегічної стабільності, зокрема ядерну зброю". У відповідь Трамп, підписуючи виконавчі укази, поставив під сумнів економічний курс Росії, заявивши, що "Володимир Путін руйнує економіку Росії".
Філіпенко акцентує на тому, що Трамп навіть не згадував питання стратегічної стабільності чи ядерної зброї, що підтверджує його погляд на Росію як на економічно слабку державу.
"Для Дональда Трампа це не є знаком того, що Росія є рівним партнером. Для Дональда Трампа знаком євиключно фінансова могутність, економічна могутність. Ось що важливе для Трампа. І я припускаю, що він не бачить Росію у виграшному становищі в цьому сенсі взагалі дуже давно. І тому, звісно, і зараз, як мені здається, він скоріше бачить Росію у програшному становищі", – сказала вона.
Щодо Китаю, Філіпенко підкреслює, що США не потрібно спеціально налаштовувати Пекін проти Москви. "Тут навіть налаштовувати не потрібно. Важливо запропонувати Китаю щось, що буде вигідно, і на противагу Росії", – каже вона.
Один із таких прикладів – це зростаюче занепокоєння Китаю щодо участі північнокорейських військ у війні в Україні. Китай не підтримує цю участь, і США, в свою чергу, також не хочуть бачити північнокорейців на боці Росії.
Філіпенко додала, що дипломатія розвивається саме навколо таких точок дотику. Зокрема, в США почали більш активно піднімати питання про ядерний статус Китаю, що є значною зміною в політичному дискурсі.
"Я звернула б увагу на те, що ядерний статус Китаю не звучав голосно з вуст американських політиків. І раптом у першому інтерв'ю після призначення держсекретарем про це заговорив держсекретар Марко Рубіо", – зазначила вона.
Вас може зацікавити:Банки України різко переписали курс долара: які ціни на валюту виставили 3 лютогоВас може зацікавити:"Це дно!" Народний артист України з лайкою кинувся на Дзідзьо, Полякову та інших співаків, які грають в кіно
Це, за її словами, може означати, що Китай може бути залучений до тристоронніх переговорів між США, Росією та Китаєм щодо стратегічної стабільності та ядерної зброї. Це також може стати великим ударом для Путіна, оскільки він завжди надавав перевагу прямим переговорам з американським лідером, без участі третьої сторони.
Російські військові силоміць змушують жителів тимчасово окупованого Генічеська Херсонської області підписувати військові контракти з міністерством оборони РФ. Про це повідомляє партизанський рух "Атеш". "Під погрозами і тиском росіяни вербують усіх, хт...
Російські агресори завдали ракетного удару по місту Ізюм. Є загибли і поранені, повідомив очільник Харківської ОВА Олег Синєгубов у Телеграм у вівторок, 4 лютого, передають Патріоти України. "Ворожий удар по Ізюму. За попередніми даними, окупанти засто...