Кремль розміщує свою ядерну зброю в Білорусі для того, щоб посилити свій контроль на білоруською армією. Про це йдеться в новому зведенні американського Інституту вивчення війни (ISW), передають Патріоти України.
Вчора стало відомо, що Росія і Білорусь підписали угоди про розміщення російської ядерної зброї на білоруській території. Однак аналітики сумніваються, що сама зброя дійсно опиниться в Білорусі.
Вони констатують, що Росія і так має можливості завдати ядерного удару по будь-якій точці планети, навіть без розміщення самої зброї в Білорусі. До того ж на практиці сценарій із застосуванням ядерної зброї в ISW вважають вкрай малоймовірним.
Водночас аналітики звернули увагу на слова російського міністра оборони Сергія Шойгу, який підкреслив, що Росія збереже контроль над тактичною ядерною зброєю, якщо вона буде розгорнута в Білорусі. Також Шойгу пообіцяв направити додаткові російські війська до Білорусі для розвитку військової інфраструктури, розширення спільної бойової підготовки та ведення розвідувальної діяльності біля кордонів "Союзної держави".
"Розміщення тактичної ядерної зброї в Білорусі вимагає як значної військової інфраструктури, так і російського командування і контролю над підрозділами білоруських збройних сил. Кремль, ймовірно, має намір використовувати ці вимоги для подальшого підпорядкування білоруської сфери безпеки Росії", – вважають в ISW.
Росія направляє ядерну зброю до Білорусі
В кінці березня поточного року Володимир Путін повідомив, що в Білорусі вже почалося будівництво спеціального сховища для тактичної ядерної зброї. Об'єкт планують закінчити до 1 липня.
25 травня міністри оборони Росії та Білорусі підписали документи про порядок утримання нестратегічної ЯЗ на білоруській території. При цьому Олександр Лукашенко заявив, що ядерну зброю нібито вже почали переміщати з Росії до Білорусі.
Агенти російської розвідки використали православну церкву в курортному місті Карлові Вари на заході Чехії для проведення таємних зустрічей. Про це заявили у Службі безпеки та інформації Чехії, повідомляє Postimees 20 квітня, передають Патріоти України....
Участь у конклаві — зібранні кардиналів для обрання нового глави Католицької церкви — візьме один українець. Це 45-річний уродженець Тернополя, єпископ УГКЦ Микола Бичок, який наразі опікується українською діаспорою в Австралії. Саме його в числі 21 ін...