Особливо тривожна ситуація на Бахмутському напрямку: Симороз оцінив тактику окупантів в Україні і вказав на загрози

Останні події на фронті, зокрема поблизу Торецька, викликають серйозне занепокоєння. Ворог намагається реалізувати тактику напівоточення – створити "котел", у якому українським силам буде вкрай складно втримати оборону, передають Патріоти України.

Особливо тривожна ситуація на Бахмутському напрямку, що може спричинити тиск на Торецьк і Костянтинівку. Таку думку в ексклюзивному інтерв'ю OBOZ.UA висловив ветеран війни, громадський активіст, юрист Олег Симороз.

"Там дуже важка ситуація, яку однозначно потрібно вирівнювати. Часів Яр, Костянтинівка, стратегічні дороги – все це веде до дуже нехороших історій, які вже були. Нам немає куди відступати. Все, що позаду, має стратегічне значення. Ми бачимо, що погіршилася ситуація на Бахмутському напрямку, а це несе загрозу для напрямку Торецька, Костянтинівки", - сказав він.

На думку експерта, російська армія змінила свою стратегію: від масштабних колон до тактики, яка нагадує підходи німецьких генералів Другої світової війни. Йдеться про удари з флангів, оточення та створення "котлів". Це дозволяє ворогу атакувати обхідними шляхами, нав’язуючи ініціативу.

"Отже, ця тактика не нова. Відомо й безліч методів, як з цим боротися – військова книжка розповідає, як протидіяти цим речам. Але на це потрібен ресурс, потрібна грамотна тактика, потрібні інженерні фортифікації, ешелоновані лінії оборони і виснаження ворога. Тому що на ці флангові удари ворог витрачає більше, ніж у класичному наступі. Ворогу дійсно можна завдати ураження, але в нас дуже велика проблема в тактиці. Ми не бачимо логічних дій нашого командування, не бачимо застосування військової науки. Потрібен людський ресурс і фортифікаційні споруди. Про яку оборону може йтися, якщо у нас немає людей?" - сказав Симороз.

Він також звернув увагу на серйозну проблему з ротацією. За словами експерта, українські військові перебувають на передових позиціях по 45 діб, що неприйнятно — ні з фізіологічної, ні з психологічної точки зору.

"По 45 днів люди перебувають на передових позиціях – це не про оборону. Навіть якщо за таких умов солдат вціліє, психологічно він вже буде виведений з ладу як бойова одиниця. Солдат може там перебувати до 5 днів, в ідеалі 3 дні, і ротуватися. Наше командування досі не може цього зрозуміти", - пояснив він.

Крім того, дронова ситуація також ускладнює евакуаційні і ротаційні заходи. "На жаль, по дронах ворог переважає. Сирський розповідав, що росіяни переважають тільки по дронах на оптоволокні, а по FPV-дронах ми маємо перевагу, але насправді це не так", - додав експерт.

Нардепка Безугла висловилась щодо нового уряду

четвер, 17 липень 2025, 15:12

Народна депутатка Марʼяна Безугла зауважила, що міністерка економіки Юлія Свириденко стане прем'єр-міністром України, а очільник Мінцифри Михайло Федоров – віцепрем'єром. Про це вона написала у Facebook, передають Патріоти України. «Майбутній прем'єр Ю...

Це виявився не Умєров: Зеленський знайшов іншу кандидатуру на посаду посла в США

четвер, 17 липень 2025, 14:41

Президент Володимир Зеленський заявив, що підписав указ про призначення Ольги Стефанішиної Спеціальною уповноваженою президента України з питань розвитку співробітництва зі США. У своєму Telegram-каналі глава держави написав, що у цьому статусі Стефані...