Останні події на фронті, зокрема поблизу Торецька, викликають серйозне занепокоєння. Ворог намагається реалізувати тактику напівоточення – створити "котел", у якому українським силам буде вкрай складно втримати оборону, передають Патріоти України.
Особливо тривожна ситуація на Бахмутському напрямку, що може спричинити тиск на Торецьк і Костянтинівку. Таку думку в ексклюзивному інтерв'ю OBOZ.UA висловив ветеран війни, громадський активіст, юрист Олег Симороз.
"Там дуже важка ситуація, яку однозначно потрібно вирівнювати. Часів Яр, Костянтинівка, стратегічні дороги – все це веде до дуже нехороших історій, які вже були. Нам немає куди відступати. Все, що позаду, має стратегічне значення. Ми бачимо, що погіршилася ситуація на Бахмутському напрямку, а це несе загрозу для напрямку Торецька, Костянтинівки", - сказав він.
На думку експерта, російська армія змінила свою стратегію: від масштабних колон до тактики, яка нагадує підходи німецьких генералів Другої світової війни. Йдеться про удари з флангів, оточення та створення "котлів". Це дозволяє ворогу атакувати обхідними шляхами, нав’язуючи ініціативу.
"Отже, ця тактика не нова. Відомо й безліч методів, як з цим боротися – військова книжка розповідає, як протидіяти цим речам. Але на це потрібен ресурс, потрібна грамотна тактика, потрібні інженерні фортифікації, ешелоновані лінії оборони і виснаження ворога. Тому що на ці флангові удари ворог витрачає більше, ніж у класичному наступі. Ворогу дійсно можна завдати ураження, але в нас дуже велика проблема в тактиці. Ми не бачимо логічних дій нашого командування, не бачимо застосування військової науки. Потрібен людський ресурс і фортифікаційні споруди. Про яку оборону може йтися, якщо у нас немає людей?" - сказав Симороз.
Він також звернув увагу на серйозну проблему з ротацією. За словами експерта, українські військові перебувають на передових позиціях по 45 діб, що неприйнятно — ні з фізіологічної, ні з психологічної точки зору.
"По 45 днів люди перебувають на передових позиціях – це не про оборону. Навіть якщо за таких умов солдат вціліє, психологічно він вже буде виведений з ладу як бойова одиниця. Солдат може там перебувати до 5 днів, в ідеалі 3 дні, і ротуватися. Наше командування досі не може цього зрозуміти", - пояснив він.
Крім того, дронова ситуація також ускладнює евакуаційні і ротаційні заходи. "На жаль, по дронах ворог переважає. Сирський розповідав, що росіяни переважають тільки по дронах на оптоволокні, а по FPV-дронах ми маємо перевагу, але насправді це не так", - додав експерт.
Президент США Дональд Трамп фактично дав Кремлю зелене світло для дій в Україні, затягуючи з ухваленням рішень про передавання зброї. Про це в ефірі телеканалу “Еспресо” заявив військовий експерт, колишній співробітник СБУ Іван Ступак, передають Патріо...
Європейський Союз розглядає варіант призупинення безвізового режиму для Грузії для тиску на грузинську владу, що обрала антидемократичний курс. Про це сказала головна дипломатка ЄС Кая Каллас перед засіданням Ради ЄС із закордонних справ 15 липня, пере...